etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Ağustos 2019 Pazartesi

ZEYBEKCİ, BAŞKANLIK İÇİN REFERANDUM TARİHİ VERDİ

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de yaptığı açıklamada başkanlık sistemini içeren anayasa değişikliğinin önümüzdeki nisan ve haziran döneminde milletin önüne geleceğini söyledi. Zeybekci, Denizlililerden de referandumda başkanlık sistemi için Türkiye ortalamasının üstüne çıkma ve dikkat çekici sonuç çıkarmalarını istedi.

Hafta sonu Denizli’de bir dizi açılış ve etkinliklere katılan Ekonomi  Bakanı Nihat  Zeybekci, ülke gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

 

'BİZ ENSESİNDEN TUTUYORUZ, AVRUPA'DAN SES GELİYOR'

HDP milletvekillerinin tutuklanmasını değerlendiren Nihat Zeybekci, eline saz alıp yola çıkanların Kandil'in talimatına boyun eğdiğini öne sürdü. Zeybekci, 'Bunların elleri silaha, Türkiye'yi bölmeye yöneldi. 'Sizin mahkemenizi de kanunlarınızı da tanımıyoruz' dediler. Bu devletin tek bir şansı vardı. Ya bu hainlerin dediklerini kabul edecekti, devletlikten çıkacaktı, ya da bunların ensesinden tutacaktı, getirecekti, yapmam dedikleri her şeyi yaptıracaktı' diye konuştu. 
HDP milletvekillerinin tutuklanmasına, AB'den tepki gelmesini eleştiren Zeybekci, 'Biz bunların ensesinden tutuyoruz, Avrupa'dan ses geliyor. Eğer senin Türkiye'de bu kadar özgürlük, insan hakları, demokrasi, masum insanların menfaatleriyle ilgili hassasiyetlerin varsa 15 Temmuz'dan sonra Avrupa'dan milyonlarca insanın, Türkiye'ye yapılan saldırıyı proteste etmek için Türkiye'ye doğru yürüyüşe geçmiş olması lazım. Bu milletin hesabını hainlerden sonuna kadar soracağız. FETÖ'den de, PKK ve uzantılarından da nerede olursa olsun bunun hesabını soracağız' dedi. 

'BU İHANET BİTECEK'
Zeybekci, PKK ile kararlılıkla mücadele edilip terörün sona erdirileceğini belirterek, 'Hiç endişe etmeyin. Bu ihanet bitecek. PKK bitecek. Ya bu ezanlar dinecek, ya bu devlet bitecek, ya da bu ihanet bitecek. Siz başladığı operasyonu yarım bırakan bir doktor gördünüz mü? Bu operasyon başlamıştır, bu ameliyat bitecek. Bu kadar net' diye konuştu.

BAŞKANLIK REFERANDUMU İÇİN TARİH VERDİ
Başkanlık sistemiyle ilgili anayasal çoğunluk sağlansa bile referanduma gideceklerini belirten Zeybekci, 'TBMM'de Anayasa değişikleri 367'nin üzerinde olursa referanduma gitme şansı yok. Ama biz, AK Parti ve MHP ile TBMM'de bu milletin sorumluluğunu üzerinde taşıyan milletvekilleri 380 milletvekilini geçsek bile millete soracağız. 2017'nin Nisan, Mayıs yada Haziran ayında millete gideceğiz' dedi.
 
Zeybekci, Denizlililerden de referandumda başkanlık sistemi için Türkiye ortalamasının üstüne çıkma ve dikkat çekici sonuç çıkarmalarını istedi.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ZEYBEKCİ, BAŞKANLIK İÇİN REFERANDUM TARİHİ VERDİ
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör