etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Zehir tacirlerine geçit yok 

Vali Hasan Karahan, uyuşturucu ile mücadelenin tüm ülkeyi ilgilendiren milli bir mesele olduğunu belirterek, Denizli’de ekiplerin 24 saat özverili olarak çalıştığını ve operasyonların aralıksız sürdüğünü söyledi. 

12-01-2019 11:16

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla ülke genelinde tüm illerde eş zamanlı olarak uyuşturucu ile etkin mücadele kapsamında yapılan toplantı Denizli’de de gerçekleştirildi. EGS Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan  toplantıya Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz ve muhtarlar ve Yeşilay yetkilileri katıldı. 

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürü Erhan Koç, Denizli’de 2018 yılı sonu itibariyle emniyet birimlerince uyuşturucu madde ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi sundu. Ardından uyuşturucu ile etkin mücadele konulu toplantıda, İçişleri Bakanlığı’nın bilgilendirme sunumunun ardından Yeşilay İl Temsilciliği tarafından sunum yapıldı. 

“Ekiplerimiz özverili şekilde  çalışıyor” 

Uyuşturucu ile mücadelenin milli bir mesele olduğunu belirten Vali Hasan Karahan, toplantıda yaptığı konuşmada, Denizli’nin uyuşturucu konusunda uç boyutlarda olmadığını ifade ederek, “Uyuşturucu ile mücadele 81 milyon insanımızın katkısıyla sürdürülecek bir mücadeledir. Denizli, Türkiye’de uyuşturucu konusunda uç boyutlarda değil, uyuşturucu ile tanınan bilinen bir şehir değil çok şükür. Ama bizde de var, olmaması da mümkün değil. Bunu da azaltmak için elimizden geleni yapma gayretimiz var. Emniyetimiz, jandarmamız işin polisiye yönleriyle çok ayrıntılı bir şekilde gece gündüz 24 saat bu konuda özverili olarak çalışmaktadır. Uyuşturucu ile ilgili operasyonlar sıklıkla devam etmektedir. Son aylarda tutuklama da arttı bu sebeple adliyeye de teşekkür ediyoruz. Yakalananların tutuklanması da özellikle sokak satıcılarının bertaraf etme anlamında bizim için önemli” dedi. 

Muhtarlara ve ailelere büyük görev düşüyor

Uyuşturucuyla mücadelede muhtarlara ve ailelere önemli görevler düştüğünü belirten Karahan, “Bu mücadelede siz muhtarlarımıza da çok önemli görevler düşüyor. Muhtarlarımızın bu konuda hassasiyet göstermeleri, birinci sorumluluk konusu olarak dikkat etmeleri ve en ufak bir şüpheleri dahi olsa bizlere iletmeleri gerekmektedir. Herkesin gerek kendi evlatlarına gerekse yakınlarının ve çevresindeki çocuklarına, gençlere sahip çıkması ve iyi nedir kötü nedir anlatarak bilinçlendirmesi gerekmektedir. Kontrolsüz başı boş bir nesil yetiştirmek doğru değil. Bu konuda bir şeyler yapılabilir mi? Hassasiyet gösterilebilir mi?  Ona dikkat etmek lazım. Neticede insan eğitilebilen bir varlıktır. Başıboş bırakırsanız nefsine, şeytana uyacak bir şey bulur. Yani onlara iyiyi güzeli bazen nasihatler bazen ikazlar ile anlatarak yönlendirmeliyiz “ uyarısında bulundu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Zehir tacirlerine geçit yok 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör