poyrazoğlu otomotiv etiler

Z kütüphane sayısı 53’e ulaştı

Hasan Tekinada Anadolu Lisesi ile Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlkokulu bünyesinde  oluşturulan Z Kütüphaneler törenle açıldı. İki kütüphanenin açılmasıyla Denizli’deki Z Kütüphane sayısı 53’e ulaştı.

21-02-2018 16:57

Hasan Tekinada Anadolu Lisesi ile Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlkokulu bünyesinde  oluşturulan Z Kütüphaneleri’nin açılışı Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla yapıldı.  

Zenginleştirilmiş kütüphanelerin çocukların sosyal ve kültürel gelişiminde büyük katkı sayğlayacağını belirten Vali Hasan Karahan, “Yarının bilim adamları, akademisyenleri, öğretmenleri daha birçok meslek grubunda başarılara imza atacak bireyler ancak çocukluklarında okumalarına, araştırmalarına ve eleştirel düşünmelerine önem verilen nesillerden oluşacaktır. Okuyan bir toplum için ülke genelindeki kütüphanelerin öğrenciler tarafından aktif olarak kullanılması yönünde çalışmalar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede ülke genelinde okuma kültürü oluşacak ve okuma alışkanlığı gelişecektir. Kurulan Z-Kütüphaneler, klasik kütüphane anlayışından farklı özelliklere sahip olup, bu kütüphaneler fiziki şartları ve teknolojik alt yapıları ile kütüphanecilik anlayışına çağdaş bir seviye kazandıracak ve kütüphane hizmetlerinin niteliğini artıracaktır”dedi.

Açılışların ardından Vali Karahan kütüphanelerde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Sınıfları da ziyaret eden Karahan öğrencilerle sohbet etti. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Z kütüphane sayısı 53’e ulaştı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör