etiler poyrazoğlu otomotiv

Yüksek Mukavemet’ten özel konser 

Er-Bakır Müzik Grubu Yüksek Mukavemet, ilk konserinde şarkılarını otizmli çocuklar için söyledi. Denizli Otizm Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen konserde otizmli çocuklar da sahne aldı.

23-05-2018 17:02

Er-Bakır Müzik Grubu Yüksek Mukavemet, ilk konserini Denizli Barosu Hizmet Binası’nda verdi. Türkiye’nin ilk otizm orkestrasını kuran Mustafa Akyüzlüer tarafından çalıştırılan grup, FatmaAkyüzlüer’in şefliğinde sahne aldı. Er-Bakır Sosyal Sorumluluk ve Aktivite Kulübü tarafından organize edilen konserde grubun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar izleyicileri coşturdu. Mustafa Akyüzlüer’in İstanbul’dan ve Denizli’den otizmli öğrencileri de muhteşem performanslarıyla geceye eşlik ettiler.

Yüksek Mukavemet Grubu’nun şarkılarını otizmli çocuklar için ve onlarla birlikte söylemesinden memnuniyet duydularını belirten Denizli Otizm Derneği Başkanı Dudu Karaman Dinç, dernek olarak otizmli bireylerin ve ailelerinin toplumla bütünleşmesi için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. 

Dinç, ‘’2018 yılı verilerine gore Amerika’daki her 59 kişiden biri otizmli olarak doğuyor. Ülkemizde de otizmli sayısı her geçen gün artıyor. Bu anlamda Er-Bakır yönetiminin ve çalışanlarının hayatlarında otizmlilere yer açmaları bizim için çok değerli. Geçtiğimiz günlerde fabrika çalışanlarına yönelik otizm farkındalık eğitimi düzenlemiştik. Bu  eğitimize de büyük bir ilgi vardı. Hem Er-Bakır çalışanları hem de otizmli öğrencilerimiz uzun süredir bu konser için hazırlanıyorlardı. Onların harika performansına tanıklık etmekten gurur duyduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yüksek Mukavemet’ten özel konser 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör