etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Ağustos 2019 Pazartesi

Yörüklerden Yaren Gecesi’ne davet 

Denizli Yörükleri Derneği,  Merkezefendi Belediyesi’nin desteğiyle ‘Yörük Yaren Gecesi’ düzenleyecek.  16 Şubat Cumartesi günü Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek gecede 8 sanatçı sahne alacak. 

14-02-2019 10:57

Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan, İl Beyi Cengiz Varol’la birlikte Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde toplantı düzenleyerek Yörük Yaren Gecesi’ne tüm Denizlilileri davet etti. Derneğin yörük kültürünü gençlere ve gelecek nesillere aktarmak için kurulduğunu belirten Başkan Ceylan, “Dört yıl önce kurulan derneğimiz çatısı altında yörük kültürünün yaşatılması ve tanıtılması için etkinlikler düzenliyoruz. Kazıkbeli Savaşının yıl dönümünde ve Cankurtaran Mesireliğinde yörük şöleni yaparak binlerce yörükle birlikte olduk. Şimdi de Merkezefendi Belediyemizle birlikte yine büyük ilgi göreceğinden emin olduğumuz yaren gecesi düzenleyeceğiz. Ücretsiz gecemizde Ozan Nihat, Yörük Kızı Sultan Torun, Almanya Bülbülü Mehmet Dağal, Serdarcan, Mehmet Bedel ve Sabri Özdemir sahne alacak. Etkinliğimize herkesi davet ediyoruz” dedi.

Gecede yardım toplanacak 

Yaren Gecesinde güzel bir etkinliğe daha imza atacaklarını belirten Başkan Ceylan, “Van Ulupamir, Sovyet Rusya'nın baskı ve zulmünden dolayı kardeş ocağına sığınan Kırgızlar tarafından oluşturulmuş bir köy. Ülkemize sığındıktan sonra topraklarımızı kendi toprakları bilmiş ve PKK terörüne karşı askerimizle omuz omuza mücadele etmişlerdir ve halen etmektedirler. Köyün gençleri ve çocukları okumaya istekli, Türk örf ve adetlerine bağlı, ahlaklı bir nesildir. Gecede ülkemize sığınmak için gelip, terör belasına karşı askerimizle omuz omuza kan, ter ve gözyaşı dökmüş bu köyün gençlerine yardım etmek için bağış kampanyası da düzenleyeceğiz” diye konuştu.  İl Beyi Cengiz Varol ise, kendisinin de yörük çocuğu olduğunu,  yıl boyunca derneğin yapacağı tüm etkinliklere destek vereceklerini söyledi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yörüklerden Yaren Gecesi’ne davet 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör