etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Yörüklerden unutulmaz gece

Denizli Yörükleri Derneği tarafından Merkezefendi Belediyesi desteğiyle düzenlenen Yörük Yaren Gecesi’nde 8 sanatçı seslendirdikleri yörük türküleriyle katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. 

19-02-2019 12:16

Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu,  MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Bahtiyar, Merkezefendi ilçe Belediye Başkan adayı Şeniz Doğan, Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan, İl Beyi Cengiz Varol, davetliler ve yörükler katıldı.

 Sekiz sanatçının sahne aldığı gecenin açılış konuşmasını yapan Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan, derneğin yörük kültürü gençlere ve gelecek nesillere aktarmak için kurulduğunu ve etkinlikler düzenlediğine dikkat çekti. Sahneye kurulan kıl çadırın önünde yapılan konuşmada Başkan Ceylan, “Dört yıl önce kurulan derneğimiz çatısı altında yörük kültürünün yaşatılması ve tanıtılması için etkinlikler düzenliyoruz. Gecemize katılım çok yoğun oldu. Salonun tamamı doldu” dedi. Gecede sahne alan Ozan Nihat, Yörük Kızı Sultan Torun, Almanya Bülbülü Mehmet Dağal, Serdarcan, sipsi ustası Mehmet Bedel ve Sabri Özdemir seslendirdikleri yörük türküleriyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yörüklerden unutulmaz gece
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör