etiler poyrazoğlu otomotiv

Yöresel Yemek Yarışmasının birincisi “Çağla Dövmesi”

Buldan 17. Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali kapsamında düzenlenen “Yöresel Yemek Yarışması”nda Reyhan Taşlı, “Çağla Dövmesi” adlı yemekle birinciliği kazandı. 

22-07-2017 15:49

Sponsorluğunu Buldan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın üstlendiği yarışmaya 10 yarışmacı katıldı. 8 yaşındaki Beyza Eren yarışmacılar arasında en dikkat çeken isim oldu. Küçük Beyza’nın büyük bir cesaretle, pek çok kişinin çekinerek katılmadığı yarışmaya katılması jürinin ve izleyenlerin takdirini kazandı. Jüri Beyza Eren’e özel ödül vererek bu cesareti ayrıca ödüllendirdi.

Yarışmada Reyhan Taşlı, yöresel yemek olan Çağla Dövmesi ile birinciliği, Ümmü Sarıoğlu, gene yöresel bir tatlı olan Tenem Helva ile ikinciliği, Gönül Araç da Buldan’a özgü Saraylı Tatlısı ile üçüncülüğü kazandı.

Yarışmacıların ödüllerini Buldan Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Nuri Ertekin ve yönetim kurulu üyeleri verdi. Küçük Beyza Eren’in ödülünü ise Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay takdim etti. Yarışmada birinciye yarım, ikinciye çeyrek altın, üçüncüye ise fırın hediye edildi. Beyza Eren’in ödülü ise satranç takımım oldu. 
Kaynak: Buldandayaşam.net

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yöresel Yemek Yarışmasının birincisi “Çağla Dövmesi”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör