poyrazoğlu otomotiv

Yoğun bakım hemşirelerine sertifika

Sağlık Bakanlığı’ndan Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Eğitim Uygulama Yetkisi alan Denizli Devlet Hastanesi’nde, bu konuda ilk kez sertifikalı eğitim programı düzenlendi. Bir ay süren program sonunda başarılı olan 15 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.  

29-05-2018 16:40

Denizli Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen il dışından kursiyerlerin de katıldığı Yoğum Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı. Bir ay süren teorik ve pratik uygulamaların yapıldığı kurs sonunda eğitimini başarıyla tamamlayan 15 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi. Törene Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op.Dr. İbrahim Emreoğlu, Başkan Yardımcıları Uz. Dr. Fatma Aydeniz Ozansoy, Ahmet Alper Tatcı, Denizli Devlet Hastanesi Yöneticileri ve kursiyerler katıldı.  

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, eğitim programıyla, yoğun bakımda çalışan hemşirelerin görevlerini etkin ve verimli bir şekilde yürütecek bilgi, beceri ve tutum kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. 

Öztürk, “Yoğum bakımlar çoklu organ işlev bozukluğu gibi hastaların kabul edildiği temel ve ileri yaşam desteğinin verildiği hasta bakımı açısından özellikli kişilerin çalıştığı yerlerdir. Biliyorsunuz ki bu tarz sertifika programları bilgi aktarımının yanında kamu, özel ve üniversite hastanelerinin ortak paydada çalışan sağlık profesyonellerini bir araya getirmesiyle gerek deneyim paylaşımı, gerek uygulama standartlarının görülmesi adına mesleki gelişimlerimize son derece katkı sağlamaktadır. Denizli ile birlikte Konya, Muğla ve Aydın’dan da gelen 15 kursiyerimiz bir aylık eğitim programını başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı” dedi. 

Haber Merkezi 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yoğun bakım hemşirelerine sertifika
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör