poyrazoğlu otomotiv etiler

Yılmaz’dan mesaj dolu 42 tablo

Ressam Arife Yılmaz “Işığın Yolu” adlı 10.kişisel sergisini Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde açtı. Sergide sanatçının  42 yağlı boya tablosu yer alıyor. Realist bir bakış açısı ile insanı resmeden sanatçının tabloları, kentsel dönüşümden, doğanın bozulmasına, insan sevgisinden çocuk gelinlere kadar birçok toplumsal mesajı da içeriyor.

16-04-2018 18:06

Denizli’nin yetiştirdiği önemli ressamlardan biri olan Arife Yılmaz, 10. kişisel sergisini Büyükşehir Belediyesi Turhan Bahadır Sanat Galerisi’nde açtı. Sanatçının 13 yıllık çalışmalarını yer verdiği “Işığın Yolu” adlı sergide 42 yağlıboya tablo yer alıyor.

İnsana, doğaya ve gençliğe dair gözlemlerini tablolara aktaran ressam Yılmaz, kentsel dönüşümün yok ettikleri, çocuk gelinler, çöpler ve doğanın tahribini anlatan mesaj dolu 42 yağlı boya çalışmasını sanatseverlerin beğenisine sundu.

Denizli’nin yanı sıra  İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla’da 10’u kişisel olmak üzere  53 sergi açan ressam Arife Yılmaz, 29 yıl sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra 2005 yılında Hürriyet İlköğretim Okulu’ndan emekli oldu. Aynı yıl Eva Sanat Galerisini açarak, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu çok sayıda kursiyere hobi amaçlı yağlıboya ve suluboya resim dersi veren Yılmaz, realist çalışmalarıyla insan sevgisi ve yaşam sevinci özdeşleştirmeye devam ediyor.

Ressam Yılmaz’ın  “Işığın Yolu” adlı resim sergisi 19 Nisan Perşembe gününe kadar gezilebilecek.  Şengül BOZ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yılmaz’dan mesaj dolu 42 tablo
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör