poyrazoğlu otomotiv etiler

Yiğit Efe’nin sevinç gözyaşları

Doğuştan işitme engelli 5 yaşındaki Yiğit Efe Kavak, yardımseverlerin desteğiyle alınan işitme cihazıyla duymaya başladı. Yiğit Efe, heyecanlanınca gözyaşlarına hakim olamadı.

13-04-2018 16:52

Denizli'de doğuştan işitme engelli 5 yaşındaki Yiğit Efe Kavak, hayırseverlerin aldığı cihaz sayesinde ilk kez duymanın heyecanını yaşadı.  Ramazan ve Melek Kavak çiftinin işitme engelli olarak dünyaya gelen çocukları Yiğit Efe Kavak, İl Sağlık Müdürlüğünün girişimiyle Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gördü.  Bir kulağı hiç duymayan, bir kulağında ise yüzde 80 işitme kaybı olduğu belirlenen Yiğit Efe’nin yapılan tetkikleri sonucu işitme cihazıyla duyabileceği tespit edildi.

Hastanede işitme testlerinden geçen çocuğa, hayırseverler tarafından alınan işitme cihazı takıldı. İlk kez işiten Yiğit Efe, heyecanlanınca gözyaşlarına hakim olamadı.  Baba Kavak, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun tedavisini maddi imkansızlıklardan dolayı yaptıramadığını söyledi.  Alınan işitme cihazıyla büyük bir mutluluk yaşadıklarını dile getiren Kavak, "Oğlum sesimizi duyunca çok sevindim. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu. 

Anne Kavak ise çocuğunun durumuna çok üzüldüğünü, Yiğit Efe 5 yıl sonra ilk kez işitince mutluluk gözyaşları döktüklerini söyledi. 
AA
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yiğit Efe’nin sevinç gözyaşları
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör