etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

Yerel seçimler öncesi CHP’de ilk belediye başkan aday adayı açıklandı.

CHP’li Ahmet Divarcı,  İl Binası Göksen Erdoğan Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında Pamukkale Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu resmen açıkladı.  Partide aday gibi karşılanan Divarcı’nın toplantısına  partililer yoğun ilgi gösterdi.   

20-09-2018 10:36

Jeoloji Mühendisi Ahmet Divarcı,  2019 Mart’ında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Pamukkale Belediye Başkanlığına CHP’den aday adayı olduğunu açıkladı. CHP Parti Binası Göksel Erdoğan Salonu’nda düzenlenen toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Milletvekili Teoman Sancar ile İl Başkanı Mahir Akbaba, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu ile CHP’li ilçe belediye başkanları ve  çok sayıda partili katıldı. 

Toplantıda konuşan İl Başkanı Ahmet Divarcı, Pamukkale Belediye Başkan  aday adayı Ahmet Divarcı için, “Partimize verdiği emeği, eğitimi dürüstlüğü ticareti ve mertliği ile başımızın tacıdır. Bu salonda bu kadar kalabalık görmedim. Yerel seçimin dinamikleri farklıdır dediğimiz budur. Bir isim geliyor hepimizi bir araya getiriyor. Genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, il, ilçe, kadın ve gençlik kollarımız hatta,  çiftçilerimizi, esnafımızı, iş dünyasını bir araya getiriyor. Biz  CHP  İl Danışma Kurulu’nda seçim startını vermiştik. Ama bugün burada Ahmet Divarcı’nın resmen aday adaylığını açıklaması önem arz etmektedir . Zor bir görevde  kendisini destekliyor ve böyle bir göreve talip olduğu için de teşekkür ediyorum” dedi. 

“Belediyeleri alacağız”

Yerel seçimlere giden yolda CHP ailesinden ilçelerden  ilk aday adaylığının  açıklandığı dikkat çeken Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu,  Pamukkale, Merkezefendi ve tüm ilçe belediyelerle birlikte Büyükşehir Belediyesi’ni almak için, omuz omuza mücadele ettiklerini belirtti.  

“Bizim mega projelerimiz yok ama…”

Kendisinin dava adamı ve teşkilatçı olduğunu söyleyen  Pamukkale Belediye Başkan aday adayı Ahmet Divarcı, “Siyaset sorun çözmek için vardır.  Devasa bütçesi olan Pamukkale’nin hak ettiği gibi yönetilmediğini görüyoruz. Yaklaşık 3.5 yıldan beri çalışıyorum.  Çiftçi işçi, memur, vatandaşla tek tek görüşüyorum. Sorunları tespit ettik, çözümünü de hazırladık. Projelerimizi ileriki günlerde açıklayacağız.  Ama bizim mega projelerimiz yok. İnşaat belediyeciliği yapmayacağız. Çılgın projelerin bu memleketi batırdığını biliyoruz. Bizim 7’den 77’ye tüm insanlara dokunan, insanların yüzünü güldürecek projelerimiz var. Biz sol ve sosyal demokrat belediyeciliği bunlara öğreteceğiz. Bilimin ışığında bir belediyeciliği göreceksiniz” dedi.  

“Eşimden izin aldım”

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında aday adaylığını açıklayan Ahmet Divarcı’yı eşi Yıldız Divarcı da yalnız bırakmadı.  Siyasetin zor iş olduğunu altını çizen ve 42 yıldan beri siyasetin içinde yer aldığını söyleyen Divarcı, “Siyaset zor iş, esas ırgatları, esas çalışanları kadınlar. 42 yıldır siyasetin içindeyim 80 ihtilalini gördüm,  cezaevinde işkence gördüm. Bu süreçte 40 yıllık eşim hep yanımda yer aldı.  Ondan da adaylık için izin aldım” diyerek eşine kırmızı gül verdi .

Şengül BOZ 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yerel seçimler öncesi CHP’de ilk belediye başkan aday adayı açıklandı.
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör