etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Yeni nesil otonom ürünler sergilendi

Teknoloji Fakültesi Fuaye Alanı’nda düzenlenen sergide, PAÜ Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin, tasarım ve montaj çalışmaları ile  projeleri yer aldı. Sergide, 3D yazıcı ve robot kolları ile 25 proje davetlilerin beğenisine sunuldu. 

14-01-2019 10:31

Serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Osman Çiftçi, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Sergide projeleri tek tek inceleyen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğrencilerle sohbet ederek tasarladıkları cihazlar hakkında bilgi aldı. Hayal ettiklerini tasarıma dönüştüren öğrencileri tebrik eden Rektör Bağ, Üniversite yönetimi olarak öğrencilerin projelerini bir ileri aşamaya taşımaları adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ellerinden gelen desteği vereceklerini açıkladı. 

Teknoloji Fakültesi Fuaye Alanı’nda düzenlenen ve aralarında; bilgisayar kontrollü kesim cihazları, otomatik soğutma makinaları, 3D yazıcı ve robot kolların da yer aldığı sergide  25 proje beğeniye sunuldu. Haber Merkezi 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yeni nesil otonom ürünler sergilendi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör