poyrazoğlu otomotiv etiler

Yeni Cadde  trafiği rahatlatacak

Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce çalışmalarına başladığı Yeni Cadde projesiyle İzmir Bulvarı ile 29 Ekim Bulvarı arasında bağlantıyı sağlayarak, Örnek Caddesi, Ahi Sinan Caddesi ve Merkezefendi Caddesi’ndeki  trafiğinin daha da akıcı olmasını sağlayacak. 

26-02-2018 18:37

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin en önemli sorunu olan trafiğin akışını rahatlatmak için yeni projeler geliştiriyor  Yapımı tamamlanma aşamasına getirilen Sanayi Bağlantı Köprüsü'nün kullanıma açılması ile birlikte İzmir Bulvarı ve Sümer Mahallesi ulaşımının rahatlayacağı, Merkezefendi Caddesi ve Örnek Caddeleri’ne  ulaşım taleplerinin  artacağını öngören Büyükşehir Belediyesi, Yeni Cadde projesinin çalışmalarına başladı.  Bu kapsamda yapımına başlanılan Yeni Cadde ile 29 Ekim Bulvarı, 415 Sokak ve eski Karcı Yolu’nun kesiştiği kavşaktan başlamak üzere, eski Molla Deresi olarak adlandırılan mevkiiden İlbade Mezarlığı ile eski Zahire Pazarı arasından, Örnek Caddesi ile Ahi Sinan Caddesi'nin kesiştiği Ahi Sinan Kavşağı'na bağlanacak. 

Yeni Cadde, iki yönlü, çift şeritli ve 30 metre genişliğinde

Sümer Mahallesi ve İzmir Bulvarı'na ulaşmak için 29 Ekim Bulvarı'nı kullanan araç trafiğinin büyük bir kısmı Yeni Cadde'yi kullanarak, Merkezefendi Caddesi ve Örnek Caddesi üzerindeki trafik yoğunluğunu rahatlatacak. Yapımına başlanan 30 metre genişliğinde Yeni Cadde'nin, iki yönlü, çift şeritli, otopark cepleri ve geniş kaldırımlarıyla birlikte planlandığı ifade edilirken, yeni güzergahın İzmir Bulvarı'na inmek isteyen araç trafiği için Bakırlı ve Sümer Köprülü Kavşakları’nın yoğunluğunu büyük ölçüde azaltacağı, toplu taşıma için alternatif bir güzergah oluşturacağı öngörülüyor.

"Kısa sürede hizmete alacağız"

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 metrelik yeni yolun tamamlanmasıyla bölgenin bir merkez haline geleceğini vurgulayarak, kentin ulaşım ihtiyacını gidermek için proje üretmeye devam ettiklerini söyledi. Yeni Cadde'nin çok önemsedikleri bir çalışma olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Bu projemiz ile 29 Ekim Bulvarı, Merkezefendi Caddesi ve Denizli Devlet Hastanesi'ni de içine alan geniş bölgede zaman zaman tıkanma noktasına gelen araç trafiği rahatlayacak. Çalışmada bugüne kadar büyük mesafe kat ettik. Kısa sürede hizmete alacağız.  Denizlimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yeni Cadde  trafiği rahatlatacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör