etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası başlıyor

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve Türkiye Hava Federasyonları tarafından Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası 10 Ağustos’ta Çameli’de başlıyor.

03-08-2017 19:41

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Yaylacık Dağı’nın hava sporları için önemli bir merkez olduğunu belirterek, “Yaylacık Dağı ilçemiz için önemli bir yer. Bu spora gönül verenlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İnşallah bu şampiyonada yeni Türkiye rekorları kırılır. Amacımız Yaylacık Dağı’nı dev organizasyonlara ev sahipliği yapmak. 4 yıldır uluslararası yamaç paraşütü yarışmalarına ev sahipliği yapıyoruz. Yamaç paraşütü etkinliklerimizle katılımcılarımız gökyüzünü renklendirirken organizasyona gelen misafirlerimizde Çameli’nin doğası ve güzelliklerini yakından tanıma fırsatı buluyor” dedi.

“İLÇENİN TANITIMINA KATKI SAĞLIYOR”

Başkan Arslan, 2013 yılında başlatılan hava sporları serüveninde Yaylacık Dağı’nın bu alanda tüm dünyada tanınan merkezlerden biri haline geldiğini söyledi. Çameli’nin tarihi dokusu ve kültürel zenginliklerinin yanında hava sporlarında da adından söz ettirdiğini vurgulayan Arslan; ''Yamaç paraşütünde şimdiye kadar yaptığımız uluslararası organizasyonlarla büyük başarılara imza attık. Yaylacık Dağı’nda yaptığımız kalkış ve iniş pistleriyle hava sporlarında ülkemizin çok önemli bir merkezi olduk. Fiziki yapısı, coğrafi özellikleri ve termik akımlarıyla yamaç paraşütü hava sporlarında vazgeçilmez bir merkez. 10-13 Ağustos tarihleri arasında Türkiye Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağız. Çameli, önemli bir uluslararası şampiyonaya ev sahipliği yaparak, Çameli’nin tanıtımına büyük katkısı olacak. Etkinlikte, misafirlerin ve sporcuların bölgeyi tanıması açısından tanıtımlarımız devam edecek. Şimdiden sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası başlıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör