etiler poyrazoğlu otomotiv

Yaz kampında sıra kadınlarda

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen Benim Mahallem Projesi kapsamında Mahalle Meclisi kurulan 20 mahalleden 1000 kadın  Cankurtaran Yaz Kampı’na katıldı. 

18-08-2018 14:29

Çocuklar ve gençler için Cankurtaran’da yaz kampı düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, kadınları da  kampta buluşturdu. Kadınların kendilerini geliştirebilmesi ve yaşam kalitesini artırmaya yönelik çeşitli etkinliklerde bulunan Kent Konseyi farklı mahallelerde yaşayan kadınları bir araya getirdi. Benim Mahallem Projesi kapsamında mahalle meclisleri kurulan 20 mahalledeki yaklaşık bin kadın bu yıl ilk kez düzenlenen Cankurtaran Yaz Kampı’nda bir araya geldi. Kampta kadınlara değerler eğitimi, DESKİ tarafından su tasarrufu ve AFAD tarafından deprem konusunda bilgiler verildi. Seminerlerin yanı sıra serbest zamanda sohbet edip eğlenme imkanı bulan kadınlar birbirleriyle tanıştı, doğanın keyfini çıkardı.

Kadınlara yönelik etkinliklerin devam edeceğini kaydeden Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, “ ‘Benim Mahallem Projesi başladığı günden bu yana çok sayıda etkinlik düzenledi. Özellikle bu projenin devam etmesinde emek veren kadınlarımız ile sık sık bir araya geldik. Bu çerçevede yaz ayı etkinlikleri kapsamında kadınlarımızı Cankurtaran Yaz Kampı etkinliklerine dahil ederek bir araya geldik. Temmuz ayında başlayan kamp kapsamında bugüne kadar 20 mahallemizden yaklaşık 1000 kadınımızı ağırladık” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yaz kampında sıra kadınlarda
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör