poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Yaşlı kadını çocukları hastaneye  not bırakıp terk etti

Denizli Devlet Hastanesi’nde bir haftadır tedavi gören 82 yaşındaki Emine G.’yi çocukları odasındaki çekmeyeceye, “Biz annemize bakabilecek durumda değiliz” notu bırakıp terk etti. Hastane yönetime felçli kadına refakatçi tahsis etti, sosyal medyadan durumu öğrenen torunu yaşlı kadına sahip çıktı. 

08-11-2019 18:57

Duyanlara, “İnsanlık ölmüş” dedirten olay Denizli devlet Hastanesi’nde meydana geldi.  İddialara  göre Denizli Devlet Hastanesi’nde bir haftadır tedavi gören ve felçli olduğu öğrenilen 82 yaşındaki Emine G. isimli hastayı  çocukları odasındaki çekmeceye not bırakarak terk edip gitti. Bir haftadır aynı odayı paylaştığı başka bir hastanın yakını ise olanları görünce kızların peşlerinden garaja kadar giderek  tepki gösterdi.

Hasta yakınının iddiasına göre annelerinin yatağının yanında bulunan çekmeceye,  “ Biz annemize bakabilecek durumda değiliz” notu bıraktıktan sonra eşyalarını toplayıp hastaneden çıkan kızını  otogarda bindikleri Süller’e giden ilçe aracında yakalayan diğer hasta yakını, “Bu yaptığınız insanlığa sığar mı? Sizler nasıl evlatlarsınız, durumu polise bildireceğim” diyerek tepki gösterdi.  Yaşlı kadının kızı tepkiye aldırmayarak minibüse binip gitti. 

Olayın ardından hastaneye geri dönen hasta yakını  kadın, yaşlı kadının her şeyden habersiz yatmakta olduğunu görünce durumu nasıl açıklayacağını bilemediği için, terk eden kızı ve torununun hastaneye bıraktığı notu yetkililerle paylaştı. Hastane yönetimi yaşlı kadına refakatçi tahsis etti ve durumu İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirdi. Sağlık Müdürlüğü, yaşlı kadının tedavisini sürdürürken, taburcu sonrası durumu için konuyu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bildirdi. 

Konuyu doğrulayan İl Sağlık Müdürü Dr.Berna Öztürk, “Maalesef böyle bir olay yaşındı. Hastane yönetimi devreye girdi, gerekenler yapıldı. Durumu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne de bildirdik.  Hastamıza refakatçi verildi, tüm tedavileri eksiksiz yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti devleti hiçbir vatandaşını ortada bırakmaz” dedi.Olayın sosyal medyada ve internet haber sitelerinde yer alması ve yoğun tepkiler üzerine durumu öğrenen torunu hastane yönetimine başvurarak ninesinin bakımı üstleneceğini söyledi. Sağlık kontrolleri yapılan 82 yaşındaki Emine G. taburcu edilerek, torununa teslim edildi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yaşlı kadını çocukları hastaneye  not bırakıp terk etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör