poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Yaşlı hastaların umut kaynağı

Tavas Devlet Hastanesi’nde iki yıl önce hizmete açılan, özellikle yaşlı hastaların rehabilitasyon alabildiği Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, günde ortalama 48 hastaya tedavi sağlıyor. Hastalar, merkez hastanelere gitmeden tedavilerini ilçelerinde olabiliyorlar.

21-09-2018 17:03

Açıldığı tarihten itibaren giderek artan hasta kapasitesi ile günlük ortalama 48 hastaya hizmet sunan Tavas Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi,  uzman hekim,  2 fizyoterapist, 1 fizik tedavi teknikeri, 2 hemşire ve 1 tıbbi sekreterden oluşan ekiple fizik tedavi hizmetini yürütüyor.

Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı aynı zamanda ünitenin sorumlu hekimi Dr. Tuğba İkiz Kaymaz, “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, fiziksel ve fonksiyonel bozuklukların tanı ve tedavisini kapsar. Fizik tedavi, vücuda dışarıdan uygulanan sıcak, soğuk uygulamalar, elektrik akımları, masaj ve egzersiz ile ağrıyı kesmeye yönelik uygulamaları içeren ve kas iskelet sistemi hastalıklarında ya da yararlanmalarında uygulanan ilaç dışı bir tedavi şeklidir. Ağızdan verilen tedavilere ek olarak ya da tek başına uygulanabilir. Rehabilitasyon ise doğuştan veya sonradan ortaya çıkan, kaybedilmiş hareket kabiliyetinin tekrar kazandırılmasına yönelik tedavidir. Ünitemizde; romatizmal hastalıklar, ortopedik hastalıklar, spor yaralanmaları, nörolojik hastalıklar, kas ve sinir hastalıkları, el cerrahisi sonrası rahatsızlıklar, fizik tedavi programına alınmaktadır. Ünitemizde 1 elektroterapi odası içerisinde 4 adet tedavi kabini ve 2 adet rehabilitasyon ünitesi içerisinde 5 tedavi kabini bulunmakta olup günde ortalama 48 hasta tedavi edilmektedir” dedi. Haber Merkezi
 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yaşlı hastaların umut kaynağı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör