poyrazoğlu otomotiv etiler

Yaşamın kıyısından döndü

Pamukkale’nin Koyunaliler Mahallesi’nde dört gün önce bir çiftlik evinde boğazından ağaca asılı olarak ölmek üzereyken çiftçi Serdar Gün tarafından bulunan köpek, yaşamın kıyısından döndü. Duyarlı çiftçi Gün’ün fark edip asılı olduğu ağaçtan indirdiği köpeğin tedavisi  Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde sürüyor.

23-10-2018 16:31

Koyunaliler Mahallesi'nde dört gün önce çiftçi Serdar Gün ve ürettiği ayvaları taşıyan kamyonun sürücüsü Mustafa Kanat, seyir halindeyken atıl haldeki bir tavuk çiftliğinde bir ağaca asılı halde köpek gördü. Duyarlı vatandaşlar, kamyonu durdurarak köpeğin yanına koştu. Gün ve Kanat,  belirlenemeyen bir nedenle boynundan yaklaşık 1 metre yükseklikteki ağaca asılı haldeki köpeğin zincirini çıkararak hayvanı kurtardı. Nefes almakta güçlük çeken hayvana su ve yemek verildi. 

Ölmek üzereydi
Uzun süredir aç ve susuz kaldığı tahmin edilen hayvanın boynundaki morluklar ve açlıktan derisi kemiğine yapışmış hali dikkat çekerken, Serdar Gün ve Mustafa Kanat köpeği  Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları ekiplerine teslim etti.  4 aylık olduğu tahmin edilen köpeğin görüntüleri ulusal televizyonlarda yayınlanmış,  binlerce hayvan sever köpeğe yapılan kötü muameleye tepki göstermişti. Köpeğin uzun süre aç ve susuz kalmasından dolayı ortaya çıkan kemikleri yürek sızlatmıştı.

Tedavisi sürüyor
Ölmek üzereyken kurtarılan köpek Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alındı. Klinikte görevli veterinerler tarafından muayene edilen köpeğin açlık ve susuzluktan bitkin düştüğü belirlendi. Boynundaki morluklar tedavi edilen köpeğe özel mama verildi, aşıları yapıldı. Köpeğin bakımını yürüten Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Hasan Kılınç, sosyal medya hesabından köpeğe bakarker çekilen fotoğraf paylaştı ve “Ağaca iple asılıp maalesef idam edilmeye çalışılan ve duyarlı vatandaşlarımız tarafından bulunup ihbarla aldığımız köpeğimizin tedavi ve bakımlarına Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde devam ediyoruz. Böyle olaylar artık insanlığımızdan bile utandırır oldu. Allahım yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı. 

Köpeğin durumuyla özel olarak ilgilendiklerini söyleyen Kılınç, hayvanın uzun süre aç ve susuz kaldığını, yürüyemeyecek hale geldiğini, o halde biraz daha kalsa ölebileceğini söyledi. Kılınç, sokak köpeğinin bakım ve tedavisinin sürdüğünü, sağlığına kavuşmasının biraz zaman alabileceğini belirtti. 
Osman Nuri BOYACI
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yaşamın kıyısından döndü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör