etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Yaşama yol verelim

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk hasta nakli sırasında yaşanan kazada yaralanan 112 Saraylar Acil Sağlık İstasyonu’nda görevli sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek, sürücülerin trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen göstermesini istedi.

14-06-2019 11:01

Merkezefendi’de hasta nakli sırasında 112 Saraylar Acil Sağlık İstasyonu’nda görevli ambulans ile otomobil çarpışması, ambulansta bulunan  Acil Bakım Teknikeri  Bahar Çolak, Acil Tıp Teknisyenleri Derya Kahraman ve Metin Bülbül yaralanması üzerine İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de kazada yaralanan sağlık çalışanlarına ve otomobilde bulunan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek acil şifalar diledi.

Yaşanan kazanın trafikte ambulansların geçiş önceliğine daha duyarlı olunması gerektiğini bir kez daha gösterdiğini belirten Öztürk, 112 Acil Sağlık Hizmeti ekiplerinin insan hayatını kurtarmak için canla başla çalıştığını ve yeri geldiğinde canlarını tehlikeye attığını bu yüzden vatandaşların ambulansı gereksiz meşgul etmemesi, trafikte de ilerleyen ambulansa yol vererek  bir hayatın kurtarılmasına yardımcı olabileceklerini unutmamaları gerektiğini belirterek, “Trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterelim, ambulansa değil yaşama yol verelim. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması dileğiyle herkese huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yaşama yol verelim
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör