poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Yangının yaraları 100 bin fidanla sarılacak

Akhan Mahallesi’nde geçtiğimiz ay yaşanan orman yangınında 69 hektarlık alan Denizli Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 100 bin fidan dikilerek tekrar ağaçlandırılacak.

20-06-2018 17:54

Pamukkale’ye bağlı Akhan Mahallesi’nde geçtiğimiz ay çıkan orman yangınında yaklaşık yanan 69 hektarlık alanda, ağaçlar zarar görmüştü. Yangının ardından Denizli Orman Bölge Müdürlüğü yanan alanın yeniden ağaçlandırılması için çalışma başlattı.

Bölgenin temizlenerek yeniden ağaçlandırılacağı ve 100 fidanın toprakla buluşturulacağı açıklandı. Bölgenin yeniden fidan dikilerek yeşillendirileceğini belirten Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, “Bölgede çıkan yangınla birlikte 69 hektarlık alan yanarak kullanılmaz hale gelmişti. Ekiplerimiz hızla müdahale ederek yangını kontrol altına almış ama rüzgarın etkisi ile alevlerinin önüne geçmek güç olmuştu. Bu alanın yeniden ağaçlandırılması için çalışmalarımıza başladık. Şu an bölgede temizleme çalışmaları yapılıyor. Eylül-Ekim gibi 100 bin fidanı bu bölgede toprakla buluşturacağız” diye konuştu.

Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yangının yaraları 100 bin fidanla sarılacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör