etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Ağustos 2019 Pazartesi

Yağları toplayıp kaçak akaryakıt yapmışlar 

Madeni yağ, baz yağlar, bitkisel yağlar ve sanayide kullanılan çeşitli atık yağların inceltici kimyasal maddelerle doğrudan işlenerek standart dışı kaçak akaryakıt imalatı yaptıkları belirlenen 2 kişi gözaltına alındı.

14-02-2019 11:06

Denizli’de değişik türlerde yağları kimyasallarla incelterek akaryakıt yapan şahıslara yönelik yapılan operasyonda 4 bin 200 litre kaçak akaryakıt ele geçirilirken 2 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, madeni yağ, baz yağlar, bitkisel yağlar ve sanayide kullanılan çeşitli atık yağların inceltici kimyasal maddelerle doğrudan işlenerek standart dışı kaçak akaryakıt imalatı yapıldığı yönünde bilgi alan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek operasyon yaptı. Operasyonda bir kamyonet kasasında 4 adet bin litre kapasiteli tank ve 200 litrelik varil içerisinde toplamda 4 bin 200 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Operasyonda 2 kişi gözaltına alındı. 

Diğer yandan, şahısların toplanan yağları kent dışındaki bir geri dönüşüm fabrikasında akaryakıt yapmak için işlettikleri de öne sürülürken, sevkiyatı da ele geçirilen kamyonet vasıtası ile gerçekleştirdikleri iddia edildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü açıklandı. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yağları toplayıp kaçak akaryakıt yapmışlar 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör