etiler poyrazoğlu otomotiv
17 Şubat 2020 Pazartesi

Vücudunda neşter ucu unuttular

Denizli'de özel bir hastanede bel fıtığı ameliyatı olan  34 yaşındaki Sevgi Süllerli, vücudunda neşter ucu unutulduğunu ileri sürerek doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulundu. Neşter ucuyla 6 yıl yaşadığını ve acılar çektiğini ileri süren kadın, olayın vücuduna mıknatıs yapışınca ortaya çıktığını söyledi. 

23-07-2019 14:38

Merkezefendi ilçesinde oturan iki çocuk annesi 34 yaşındaki Sevgi Süllerli, 6 yıl önce özel bir hastanede yapılan bel fıtığı ameliyatında vücudunda neşter ucu unutulduğunu ileri sürerek Cumhuriyet Savcılığı’na doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.  Süllerli, gazetecilere yaptığı açıklamada 2013 yılında yaşadığı rahatsızlık nedeniyle hastaneye başvurduğunu, yapılan tetkikler sonucu bel fıtığı teşhisi konulduğunu ve ameliyat olması gerektiğinin söylendiğini belirterek, ameliyatın ardından sağlığına kavuşmayı beklerken belinde daha şiddetli ağrılar yaşamaya başladığını söyledi. 

Geçirdiği operasyona rağmen ağrılarının devam ettiğini belirten Süllerli, "Ağrılarım yüzünden iş yapamaz, çocuklarıma bakamaz duruma geldim. Ayakta bile duramaz oldum. Bu süreçte tedavi için hastaneye gittim ve üzerimde hiçbir metal olmamasına rağmen MR cihazı sinyal verdi. Bu durum bende soru işaretleri oluşturdu. Evde bel fıtığı ameliyatı olduğum bölgeyi mıknatısla kontrol ettim. Mıknatıs vücuduma yapışınca şaşkına döndüm. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaptırdığımız test sonucunda ise belimde 1 santimetre boyunda metal parçası olduğu raporlandı. Bel fıtığı ameliyatında vücudumda neşter parçası unutulmuş. Ağrımın sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum" dedi. 

Konuyu yargıya taşıdığını anlatan Süllerli, özel hastane yönetimi ve ameliyatı gerçekleştiren doktor hakkında şikayette bulunduğunu kaydetti. Geçen hafta doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen talihsiz kadın, “Yıllardır çektiğim ağrılar boşuna değilmiş. Vücudumda cilt altında ameliyat bölgemde neşter ucu unutulmuş. Hakkımı arayacağım” diye konuştu.

Süllerli'nin avukatı Ali Kaya da müvekkilinin olay nedeniyle sağlık sorunları yaşadığını dile getirerek, "Kendisi, savcılığın soruşturma kapsamında isteyeceği raporların ardından metal parçasının çıkarılması için ameliyat olacak" ifadelerini kullandı.AA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vücudunda neşter ucu unuttular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör