Vatandaşlar Hastane Caddesi’nde  karşıya geçişte  sıkıntı yaşıyor

Hastane Caddesi’nde yaya geçidi azlığı Devlet Hastanesi Özay Gönlüm Polikliniği’ne gelen hasta ve yakınlarının tepkisine yol açıyor. Eşine karşıya geçerken belediye otobüsünün çarptığını söyleyen mimar Metin Coza, tüm çabalarına rağmen caddeye yaya geçidi yapılmasından şikayet etti. 

12-10-2019 18:01

Hastane Caddesi, kent içini trafiğin en yoğun seyrettiği bölgelerden biri.  Caddeden her gün binlerce kişi Denizli Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve Özal Gönlüm Polikliniği’ne gitmek için geçiyor.  Yoğun yaya trafiğine rağmen Devlet Hastanesi Poliklinikleri ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün  bulunduğu yerin dışında yaya geçidi bulunmuyor. Özellikle Özay Gönlüm Polikliniği ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne tedavi olmak ve muayene için gelen vatandaşlar caddede karşıdan karşıya geçmek için  sorunlar yaşıyor. 

Hastaneye gelen hastalar ve yakınları Büyükşehir Belediyesi’nden caddeye trafik ışığı olmasa bile en azından yaya geçidi yapılmasını istiyor. Bu isimlerden biri de Denizli’nin tanınmış mimarlarından Metin Coza. Kanser hastası olan eşi Müjgan Coza’ya Şubat ayında caddeden karşıya geçerken belediye otobüsünün çarptığını söyleyen Coza, “Emekli öğretmen eşim hastaneye kan vermeye giderken belediye otobüsü çarptı. Bacağında ve leğen kemiğinde kırık ve çatlak oluştu. İki ay evde yatmak zorunda kaldı. Evde yatınca kanser tedavisinde aksaklıklar yaşadık. Bir çok kez Büyükşehir Belediyesi’ne başvurmama rağmen yaya geçidi yapmadılar. Özay Gönlüm Polikliniği’ne gelen bir hasta yolun karşısına nasıl geçecek. Başka insanlar zarar görmeden yaya geçidi yapılmasını istiyorum” dedi. 

Hastaneye gelen bazı vatandaşlar da Hastane Caddesi’nde karşıdan karşıya geçerken sıkıntı yaşadıklarını belirterek, yaya geçidi yapılmasını istediklerini dile getirdi. 

Osman Nuri BOYACI

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vatandaşlar Hastane Caddesi’nde  karşıya geçişte  sıkıntı yaşıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör