etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Eylül 2018 Perşembe

Vatan Partisi’nden müfredat tepkisi

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'nın 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında müfredattan Atatürk’ü, Laikliği ve bilimi kaldırmasına tepki gösterdi.

18-09-2017 18:52

Parti il binasında düzenlediği basın toplantısında müfredat ile ilgili açıklama yapan Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu "Türkiye'de Atatürk'süz müfredat olmaz. Laik, demokratik, bilimsel, çağdaş eğitim olmadan olmaz. Özellikle laiklik sadece eğitimin değil, milli birliğimizin de harcıdır. Bu millet, Atatürk'ten, cumhuriyetten, laik eğitimden ne kötülük gördü ki ? AKP Hükümeti bir adım ileri, iki adım geri atıyor. FETÖ ve PKK'ya mücadeleye başlayarak olumlu adımlar atmaya başlıyor, ancak bir türlü cumhuriyet, Atatürk, laiklik korkusundan ve tortusundan kurtulamıyor. Halbuki AKP seçmeni de dahil bütün Türk Milletinin gönlünden Atatürk'ü, cumhuriyeti, laikliği söküp atabilecek bir babayiğit henüz anasının karnından doğmadı”  dedi.

 MEB 2017 - 2018 Eğıtim - Öğretim Yılı için hazırladığı müfredatta Atatürk'ü, laikliği, bilimi tırpanladığını. Türkiye'ye çağ dışı gerici eğitim anlayışını dayatmaya çalışıldığını ileri süren Kasapoğlu,  “Peki bu girişimlerin geleceği var mı ? Bu adımların başarı şansı yoktur. Beyhude çabalardır. Çünkü bu medrese eğitim sistemi 1920'lerde öldü. Türk Milleti Osmanlı Devleti'ni, padişah Vahdettin'i, Damat Ferit Hükümetini tarihin mezarlığına gömdü. Yerine Atatürk'ün Cumhuriyeti doğdu. Osmanlı'nın yeniçerisi öldü, yerine Mehmetçik doğdu. Medrese eğitim öldü, yerine laik, demokratik, bilimsel, çağdaş eğitim doğdu. Ölüyü diriltemezsiniz” diyerek tepkisini dile getirdi.  

“BİR ADIM İLERİ İKİ ADIM GERİ”

Kasapoğlu müfredatla ilgili açıklamasına şöyle devam etti: “AKP Hükümeti bir adım ileri, iki adım geri atıyor. FETÖ ve PKK'ya mücadeleye başlayarak olumlu adımlar atmaya başlıyor, ancak bir türlü cumhuriyet, Atatürk, laiklik korkusundan ve tortusundan kurtulamıyor. Halbuki AKP seçmeni de dahil bütün Türk Milletinin gönlünden Atatürk'ü, cumhuriyeti, laikliği söküp atabilecek bir babayiğit henüz anasının karnından doğmadı.

Bütün AKP Yöneticilerini, Atatürk, cumhuriyet ve laiklik korkularından ve tortularından kurtulmaya, beyhude girişimlerden vazgeçmeye Türk Milletinin çağdaş ve uygar topluma ulaşma hedefini paylaşmaya davet ediyorum.”

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vatan Partisi’nden müfredat tepkisi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör