etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Eylül 2018 Perşembe

Vatan Partisi’nden Barzani Referandumuna tepki

Denizli Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu ve çok sayıda partili, “İncirlik Üssü ABD’nin kullanımına kapatılsın” ve “Habur sınır kapısı kapatılsın” talebiyle topladıkları imzaları, TBMM’ye göndererek,  Barzani Referandumuna tepki gösterdi.  

21-09-2017 18:33

Denizli Vatan Partisi, Barzani Referandumuna tepki gösterdi.   Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda açtıklarını stantta “ İncirlik Üssü ABD’nin kullanımına kapatılsın” ve “Habur sınır kapısı kapatılsın” talebiyle topladıkları imzayı PTT Denizli Başmüdürlüğü’ne giderek TBMM’ne gönderen Vatan Partililer, “ABD’nin ikinci İsrail Girişimine izin vermeyeceğiz” dedi.

PTT baş Müdürlüğü Binası önünde açıklama yapan Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu  "25 Eylül 2017 tarihinde yapılacağı ilan edilen Irak’ın kuzeyindeki sözde bağımsızlık referandumu, ABD Emperyalizminin ve İsrail Siyonizminin bölge devletlerine savaş ilanıdır. Üstelik sözde bağımsızlık referandumu hem uluslararası anlaşmalara hem de Irak anayasasına aykırıdır. Partimizin 30 yıldır ‘İkinci İsrail’ diye adlandırdığı sözde bağımsız Kürt devleti girişimi, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden Akdeniz’e ulaşmayı hedefleyen, Türkiye ve İran’ın toprak bütünlüğünü de hedef alan bir kukla devlet girişimidir” dedi.

​Bir yandan Kerkük ve Musul’un doğal kaynakları ABD ve İsrail eliyle gasp edilirken, bir yandan da Türkiye, Irak, İran ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü tehdit edecek bir terör koridoru oluşturulacağını ileri süren Kasapoğlu, Irak’ın kuzeyindeki sözde devlet girişimine karşı acil bir eylem planı ile ilgili önerilerini de açıkladı.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vatan Partisi’nden Barzani Referandumuna tepki
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör