poyrazoğlu otomotiv etiler

Vatan Partisi’nden  imza desteği

Diyarbakır’da çocukları için HDP İl Binasına dayanan Kürt analarına bir destekte Denizli’den geldi. Vatan Partisi Denizli Öncü Kadın İl Başkanlığı bir basın açıklaması yaparak destek imza masası açtı.

19-09-2019 14:58

Basın açıklamasını Öncü kadın İl Başkanı Elif Çobanoğlu yaptı. Çobanoğlu, “Türk ve Kürt anaları ayağa kalktı. HDP Diyarbakır İl Başkanlığının kapısına dayandı. Hacire Anadan sonra onlarca Kürt kadını çocuklarını istemek için HDP önünde toplanıyor. Talepleri gayet basit. PKK tarafından dağa kaçırılan evlatlarını istiyorlar. Bir annenin evladına kavuşmasından, ona sarılmasından daha doğal ne olabilir ki “ dedi.

Çobanoğlu yıllardır bir çirkin oyun sürdürüldüğünü belirterek, “ HDP çocuklarımızı kandırıyor, asker alma şubesi gibi PKK’ya gönderiyor. Orada çocuklarımızın beyni yıkanıp Mehmetçiğimizin üzerine sürülüyor. Artık bu oyunu bozma zamanı gelmiş, hatta geçmektedir. HDP bir an önce kapatılmalıdır. Türk-Kürt demeden bütün ana babalar bu oyuna artık dur demeliler. Yüreğinde vatan ve evlat sevgisi olan bütün kadınlarımızı Diyarbakırlı annelere destek vermeye davet ediyoruz. Türk Ordusunun PKK’yı hendeklere gömmesinden sonra Kürt anaları özgürleşmiş, canlarına ak eden gerçekleri görmeye başlamıştır. “Başlarım sizin Kürdistan davanıza” ve “Çocuklarımızı Amerika’ya asker yapıyorsunuz” haykırmaları bu gerçeğin çok açık ifadesidir. Vatan Partisi Öncü Kadın olarak tüm yırta destek nöbetleri ve imza kampanyaları başlattık. Bugün burada açtığımız masada tüm Denizlilileri imza vermeye davet ediyoruz” diye konuştu. 

Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vatan Partisi’nden  imza desteği
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör