etiler poyrazoğlu otomotiv
24 Şubat 2020 Pazartesi

Vatan Partisi İl Başkanı Kasapoğlu, belediyelere kayyum atanmasına destek verdi

Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, Diyarbakır, Van ve Mardin’ in HDP’ li Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden uzaklaştırılarak yerlerine kayyumlar atanması kararına destek verdi, kararı eleştiren  CHP İl Başkanı  Mahir Akbaba’ya tepki göstererek, “Kayyuma karşı çıkmak Mehmetçik’i arkadan hançerlemektir” dedi. 

27-08-2019 17:23

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın üç belediyeye kayyum atanmasının gerekçesini açıkladığını belirterek, “Karar açıklanır açıklanmaz, Türkiye’ de ne kadar Amerikan sever, PKK sever ve FETÖ sever varsa nasırına basılmış gibi bağırmaya başladı. Denizli’ de de CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ve Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker göğüslerini siper ettiler. Ne de olsa 31 Mart seçimlerindeki HDP desteğinin diyetini ödemeleri gerekiyordu.  Neymiş efendim? ‘Seçimle gelen seçimle gitmeliymiş.’ ‘Bu kişilerin haklarında henüz kesinleşmiş yargı kararı yokmuş.’ ‘Bu karar hak, hukuk, adalet ve demokrasiye aykırıymış.’ Bir belediye başkanının görevden alınması için kesinleşmiş yargı kararına gerek yoktur. İdari soruşturma sonucu suçu tespit edilenler geçici olarak görevden alınabilir. İkincisi; seçimle gelenin suç işleme özgürlüğü de yoktur. Görevden alınması için seçimler beklenmez. Hitler ve Mussolini’ de seçimle gelmişti. Hukukçu olan Akbaba’nın bunları bilmesi gerekir” dedi. 

Dünyanın hiçbir ülkesinde terör örgütünün uzantısı olan bir partiye yasallık tanınmayacağını belirten Kasapoğlu, “Ona iktidar, meclis, belediye gibi  devlet otoritesi verilemez. Seçimlere sokulamaz. Aldığı oy bahanesiyle meşruiyet kazandırılamaz. PKK terörü tasfiye edildikçe HDP’ nin oyu düşer ve giderek sıfırlanır. Kürt kökenli yurttaşlarımız PKK’ nın terör baskısından kurtuldukça özgürleşir ve milli birlik saflarına katılır. Onun için HDP kapatılmalıdır. Terör örgütüyle demokrasi olur mu? Terör örgütüyle özgürlük gelir mi? Terör örgütüyle hak, hukuk, adalet sağlanır mı? Atatürk kendi kurduğu partinin bu halini görse kalp krizi geçirip yeniden mezarına dönerdi” şeklinde konuştu. Osman Nuri BOYACI

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vatan Partisi İl Başkanı Kasapoğlu, belediyelere kayyum atanmasına destek verdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör