poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Vatan Partisi adayı Güleç, Taş Atölyelerle ilgili projesini açıkladı

Vatan Partisi Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Güleç,  Pamukkale ve Merkezefendi Belediye Başkan adayları ile birlikte seçim çalışmalarını sürdürüyor. Taş Atölyelerin düzenleneceğini söyleyen Güleç, “Denizli sanatın başkenti olacak” dedi. 

26-03-2019 11:10

Şehir Tiyatrosu ve Taş Atölyeleri gezen Vatan Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Güleç, hayata geçirecekleri projelerle Denizli’nin sanatın başkenti olacağını söyledi. “Ressam İbrahim Çallı, Özay Gönlüm, Talip Özkan, Hayri Dev gibi anıt sanatçılar yetiştiren bir kentin bu kadar sanattan uzak olması anlaşılmaz bir durumdur” diyen Güleç, eski sanat okulunun taş atölyelerini sergi salonu, cep tiyatrosu, küçük konser alanı, geniş bahçeyi de amfi tiyatr şeklinde düzenleyerek yaz boyunca amatör tiyatro ve müzik etkinlikleri yapılacağını ve halkın sanatla vakit geçirmelerini sağlayacaklarını söyledi.

Kente sanatçının elinin değeceğini belirten Güleç, “Denizli’de meydanlarımızı, yollarımızı heykellerle, resimlerle, duvar kabartmalarıyla güzelleştireceğiz. Kentimize güzel olmayan tek bir taş bile konmayacaktır. Kent mimarisinin uyumlu olması için özen göstereceğiz. Kent müzeleri ve sergievleri kuracağız. Kentimizin tarihî dokularını keşfedecek, tarihî kişiliğini koruyacak, tarih mirasının çevresini açacak, güzelliğini meydana çıkaracağız” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vatan Partisi adayı Güleç, Taş Atölyelerle ilgili projesini açıkladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör