poyrazoğlu otomotiv etiler

Valilikten hastanedeki kavgayla ilgili açıklama

Denizli Valiliği, Devlet Hastanesi Başhekimi ile Destek Hizmetleri ve Kalite Müdürü arasında yaşanan kavgayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldığını açıkladı.

13-02-2020 10:09

Olay geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Denizli Devlet Hastanesinde meydana geldi. 

İddiaya göre, Başhekim M.E. geçtiğimiz günlerde Destek Hizmetleri ve Kalite Müdürü H.S.'ye bir iş hakkında talimat verdi. Ancak H.S. talimatı yerine getirmeyince aralarında tartışma yaşandı. Bunun üzerine H.S., boğazı sıkıp başına yumruk attığı başhekimi darp etti. Darp raporu alan M.E. Çınar Polis Merkezi Amirliğine giderek şikayetçi oldu. Aynı şekilde H.S. de darp raporu alarak, M.E. hakkında şikayetçi oldu. 

Olayla ilgili Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, “Yerel ve ulusal basında yer alan kavga olayı ile ilgili olarak idari ve adli soruşturma başlatılmış olup, konu hakkında yürütülmekte olan soruşturmanın selameti bakımından, Valiliğimiz tarafından Denizli Devlet Hastanesinde görev yapan Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü H.S.’nın 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname  (KHK) uyarınca Sağlık Bakanlığı ile imzalamış olduğu Hizmet Sözleşmesinin 11.maddesi 5.fıkrası gereğince sözleşmesi askıya alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

 İHA

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Valilikten hastanedeki kavgayla ilgili açıklama
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör