poyrazoğlu otomotiv
22 Mayıs 2019 Çarşamba

Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Vali Hasan Karahan, yardımcıları ve özel kalem müdürünün adını kullanarak yapılan dolandırıcılık olayları bir türlü engellenemiyor. Vali Karahan, herhangi birinin telefonla arayarak yardım talebinde bulunmayacağını hatırlattı, bu gibi durumlarda polisin haberdar edilmesini istedi.

17-11-2018 10:13

Vali Hasan Karahan’dan dolandırıcılık uyarısı. Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından kendisinin, vali yardımcılarının ve Özel Kalem Müdürünün isimleri kullanılarak, iş adamları ile hayırseverin dolandırılmaya çalışıldığını ifade eden Vali Karahan, tüm vatandaşları uyardı.

Vali Karahan, “Vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, sağlık, okul gezileri ve buna benzer bahanelerle Valiliğimiz adına bağış veya yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği tespit edilmiştir. Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır” dedi.

Telefon dolandırıcılarına itibar edilmemesini isteyen Vali Karahan, böyle bir durumla karşılaşanların emniyet ve jandarmaya başvurmalarını istedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Valilikten dolandırıcılık uyarısı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör