etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Vali Hasan Karahan, yardımcısını görevlendirdi

Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerin iptal edildiği Honaz’da 2 Haziran’da yenilenecek seçimlere Vali Yardımcısı Turan Atlamaz taşıyacak. Vali Hasan Karahan, yardımcısı Turan Atlamaz’ı Honaz Belediye Başkanı olarak görevlendirdi.

17-04-2019 11:21

Yerel seçimlerde en çekişmeli süreç Honaz’da yaşanmıştı.  Seçimleri 8 oy farkla CHP Adayı Yüksel Kepenek kazanmış, Ak  Parti’nin itirazları sonucu oy farkı İlçe Seçim Kurulu tarafından yapılan sayımda 3’e, İl Seçim Kurulu’nun kararıyla yapılan üçüncü sayımda ise 1’e düşmüştü. Ak Parti’nin seçimde kısıtlı kişilerin oy kullandığı ve bunun seçim sonucunu değiştirdiği yolundaki itirazını değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, seçimlerin 2 Haziran’da yenilenmesine karar vermişti. 

Yüksek Seçim Kurulu,  2 Haziran’da seçimlerin yenilenmesi kararını verirken, bu sürece Honaz’ı kimin taşıyacağı sorusu da cevabını buldu. Turgut Devecioğlu’nun başkanlık görevinin 31 Mart’ta sona ermesi ve yeni başkanın da mazbata alamaması nedeniyle Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Turan Atlamaz’ı Honaz Belediye Başkanı olarak görevlendirdi. Honaz’ın yönetimini üstlenen Vali Yardımcısı Turan Atlamaz, ilçeyi 2 Haziran’da yenilenecek seçimlere taşıyacak.

Atlamaz, Ak Parti’nin seçimle göreve gelen ilk il belediye başkanı olarak tanınıyor. Prof. Dr. Arif Ersoy’un istifası üzerine 2003 yılında yapılan seçime Ak Parti adayı olarak giren Atlamaz, Çorum Belediye Başkanı seçildi. Atlamaz bu görevini 2009’a kadar sürdürdü. Daha önce de Çameli Kaymakamı olarak görev yapan Atlamaz, geçen yıl eylül ayındaki Vali Yardımcıları Kararnamesi ile Denizli’ye atanmıştı. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vali Hasan Karahan, yardımcısını görevlendirdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör