etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

Vali Hasan Karahan, gazetecilerin gününü kutladı

Vali Hasan Karahan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Karahan, basın çalışanlarının demokratik bir toplumun en başta gelen haklarından biri olan haber alma hakkının yerine getirilmesini sağladığını söyledi.

11-01-2019 11:10

DGC Başkan Osman Nuri Boyacı ve Yönetim Kurulu tarafından karşılanan Vali Hasan Karahan, sohbet şeklinde geçen toplantıda gazetecilerin demokratik bir toplumun en başta gelen haklarından biri olan doğru ve tarafsız haber alma özgürlüğünü sağlayarak çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basının demokrasinin temel unsurlarından bir olduğunu da belirten Vali Karahan, “Günün her saatinde mesai mefhumu gözetmeksizin görevinizi yapıyorsunuz. Teknolojik gelişmelerle bilgi kirliliğinin de oluşması kaçınılmaz oldu. İşte bu noktada artık göreviniz daha da zorlaştı. Çünkü doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışı günümüzde daha önemli bir hal kazandı” diye konuştu.

Diğer taraftan Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı,  Vali Karahan’ın gazetecilerin maaşları konusundaki sorusuna, “Mesleki etik kurallara uyarak gazetecilik yapan zengin bir arkadaşımız yoktur. Çalışan arkadaşlar mesleki tecrübelerine oranla günün gereklilikleri doğrultusunda bir gelire sahip. Ancak para konusunda sıkıntı çekmeyen arkadaşları da görmek mümkün” yanıtını verdi. Boyacı,  Basın Meslek Yasası ile internet yayıncılığını düzenleyen yasanın bir an çıkması gerektiğini de belirtti.

Haber Merkezi 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vali Hasan Karahan, gazetecilerin gününü kutladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör