etiler poyrazoğlu otomotiv

Üyeleri adına pazarlık yapacak

Elektriğe gelen zamlardan sonra sanayicilerden çok tepki alan Denizli Sanayi Odası, üyeleri  adına elektrik şirketleri ile pazarlığa oturma hazırlıkları yapıyor. 

08-10-2019 16:58

Enerji Ticareti Derneği Başkanı Tamer Çalışır’ın verdiği bilgiye göre, Temmuz ayındaki elektrik tarifesi artışından sonra, serbest tüketicilere yönelik tarife altı teklifler artmaya başladı. 1 Ekim’den geçerli yüzde 14,9’luk fiyat artışı ile birlikte tedarik şirketlerinin serbest tüketiciye yönelik teklif marjları daha da açıldı. İkili anlaşmalarla tarife fiyatları arasındaki fark açıldığı için serbest tüketicilere yönelik elektrik satışının ciddi şekilde büyümesi bekleniyor.

Son zamlar neticesinde daha fazla sanayicinin serbest tüketici olarak indirimli fiyat arayışına geçmesi beklentisi üzerine Denizli Sanayi Odası harekete geçti.  Elektrikte sıkı pazarlık döneminin yeniden başlaması üzerine sanayicilerin tarife altı fiyattan enerji tedarik etmesini sağlamak için birlikte hareket kararı aldı.

Denizli Sanayi Odası’ndan üyelere yönelik yapılan duyuruda, elektrik zamları ile ilgili gelen yoğun şikayet ve talepler sonucunda bu uygulamanın başlatıldığına yer verilerek; pazarlık sürecine dahil olmak isteyen üyelerin  odaya  bilgi vermeleri talep edildi. 

 Konuyla ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Son 1 yılda enerji maliyetlerinde yaşanan artışlar sanayiciyi çileden çıkardı. Biz de Denizli Sanayi Odası olarak ağlama duvarı olmanın ötesine geçerek bir aksiyon alalım istedik ve üyelerimize bu pazarlığın içerisine dahil olmak isteyip istemediklerini sorduk. İlk duyurusunu yaptığımız cuma gününden bu yana telefonlarımız susmuyor. Kısa sürede 100’ün üzerinde şirketten talep aldık ve almaya da devam ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Konuyla ilgili Denizli Sanayi Odası Meclisi’nden seçilen 3 kişilik komisyon çalışmalarına başladı. Komisyonun çalışmalarıyla ilgili bu hafta içinde pazarlık sürecine dahil olmak için başvuran üye şirketlere bilgilendirme yapması bekleniyor. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Üyeleri adına pazarlık yapacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör