poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Unutsalar da unutulmadılar

‘Dünya Alzheimer Günü’ dolayısıyla Denizli’de bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.   Alzheimer Derneği Denizli Şubesi tarafından, Denizli Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinlikte dernek üyeleri tarafından sahnelenen “Unutsalar da unutulmayacaklar” adlı tiyatro oyunu ile Alzheimerla ilgili farkındalık oluşturuldu.  

22-09-2018 12:12

Alzheimerla ilgili farkındalık oluşturmak ve bu hastalıkla yaşayanlara destek olmak amacıyla her yıl 21 Eylül, "Dünya Alzheimer Günü" olarak kutlanıyor.   21 Eylül, Alzheimer Derneği Denizli Şubesi tarafından düzenlenen bir dizi etkinliklerle Alzheimer hastalığına dikkat çekildi.  
Etkinliğe, MerkezefendiKaymakamı Adem Uslu, Alzheimer Dernek Başkanı Hatice Hülya Eryılmaz ile dernek üyeleri ve  Azheimer hasta yakınları katıldı. 

Dernek Başkanı Hatice Hülya Eryılmaz, dernek olarak Alzheimer hastaları ve hasta yakınları için mücadele ettiklerini belirterek,  toplumu Alzheimer hastalığı konusunda bilinçlendirmek için çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini dile getirdi.

Sahnede göz doldurdular
Dernek Üyeleri beyza Önsoy, Necati Çallı, Gülay Tekinalp, Sevim Ayhan ve Fidan Aslan’ın sahnelediği “Unutsalar da Unutulmayacaklar” adlı tiyatro oyunu ile Alzheimer hastası ve hasta yakınlarının yaşadıkları anlatıldı. Hastalık ile ilgili farkındalık oluşturan tiyatro oyunu ile, Alzheimer hastalarının parmak izlerinin alınarak emniyet birimlerinde arşivlendiği böylelikle kaybolma olasılıklarının da önüne geçildiği anlatıldı. 

21 Eylül Alzheimer Günü etkinliği, 23 Eylül Pazar Günü  Alzheimer’den korunmak için spor yap pedal çevir etkinliği ile devam edecek.  Er-Bakır’ın sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan bisiklet Turu, 23 Eylül Pazar Günü saat 12-30’da Vilayet önünden başlayacak. 
Şengül BOZ  

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Unutsalar da unutulmadılar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör