poyrazoğlu otomotiv etiler

Üniversitede mezuniyet coşkusu

Pamukkale Üniversitesi’nden 7 bin öğrenci düzenlenen  törenle mezun oldu. Genel mezuniyet töreninde öğrenciler mezuniyet coşkusunu keplerini fırlatarak yaşadı. 

21-06-2018 15:54

PAÜ Spor Salonu’nda düzenlenen 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine, Vali Hasan Karahan, PAÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ, önceki dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmencioğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ile akademik kadro, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı. 

2009 yılında Bulgaristan’da yapılan Best Model Of The World’de dünyanın en iyi 3. mankeni seçilen Tuğçe Sarıkaya’nın sunuculuğunu yaptığı  2017-2018 Mezuniyet Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  


ğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden birincilikle mezun olan Arzu Keçekülah öğrenciler adına konuşma yaptı. Keçekülah,  üniversite birincisi olduğu için 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet kütüğüne de ismini  çakan öğrenci oldu. 


Çalışan kaybetmez

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmasında öğrencilere seslendi. Öğrencilerin mezun olduktan sonraki başarılarıyla da gurur duyacaklarının altını çizen Rektör Bağ, “Burada öğrendiklerinizi, bilgi ve birikimlerinizi sürekli geliştirecek ve çok çalışacaksınız. Çalışan insan kaybetmez, kazanır” diye öğüt verdi. 


Vali Hasan Karahan ise 1992 yılında kurulmasına rağmen akademik başarısı ile Avrupa ve Türkiye üniversiteleri arasına giren PAÜ ve Denizli gibi gelişmiş, güzel bir şehirde öğrenim görmenin avantaj olduğunu belirti. Vali Karahan, mezun öğrencilerden bu avantajı kullanmalarını istedi.  Önceki Dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, öğrencilere mutlaka bir yabancı öğrenmelerini önerdi. 

Mezun öğrenciler kep attı
Konuşmaların ardından PAÜ’nün lisans ve ön lisans programlarından mezun olan 7 bin öğrenci,  tek tek isimleri okunarak kürsüye çağrıldı.  Öğrenciler birlikte havaya kep fırlatarak mezuniyet coşkusu yaşadı.
Şengül BOZ 


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Üniversitede mezuniyet coşkusu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör