poyrazoğlu otomotiv etiler

Üniversitede karma heykel sergisi 

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi A.D. öğrencileri tarafından hazırlanan karma heykel sergisi Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve davetlilerden tam not aldı.

23-05-2018 16:29

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve PAÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi A.D. Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı’nın açılışını gerçekleştirdiği Karma Heykel Sergisi’nde heykel ve büst çalışmalarının yanında özgün çalışmalar, karakalem resim ve suluboya resim çalışmalarıyla beraber yaklaşık 100 eser bulunuyor.

Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilen sergi açılışında günün anlam ve önemine değinerek sergiyi Filistin halkına ithafen açtığını dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı, sergide ayrıca öğrenciler tarafından ortak yapılan bir heykel çalışmasının da Filistin halkını simgelediğini ifade etti.

Sergi açılışında konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, başta serginin hazırlanmasında emeği geçen Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı ve sergide yer alan eser sahibi öğrencileri tebrik ederek, düzenlenen serginin Filistin halkına ithaf edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi, Pamukkale Üniversitesi olarak Filistin halkının yanında olduklarını belirtti. Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı,  sergide yer alan çalışmalar hakkında bilgi konuklara bilgi verdi.

Özgün, stilize ve soyut çalışmaların yer aldığı karma heykel sergisi,1 Haziran Cuma gününe kadar PAÜ Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda gezilebilecek.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Üniversitede karma heykel sergisi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör