poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Üniversite öğrencilerine kolaylık istedi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kale Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, esnaftan öğrencilerin barınacağı mekanların fiyatının fazla yükseltilmemesini istedi.

11-10-2018 11:48

İlçedeki esnafın sorunlarının görüşülmesi için Kale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Barçın başkanlığında Kale Esnaf Odasının salonunda toplantı düzenlendi. Toplantıya katılan Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, yeni yapılan pazaryeri dolayısıyla esnafın mağdur olmaması için gerekli çalışmaları yapacaklarını, belediyeye ait dükkan kiralarının da zamlardan etkilenmeyeceğini, esnafa kolaylık sağlamak için araştırma yapacaklarını söyledi.

PAÜ Kale Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz ise,  "İlçe esnafı öğrencilerimizi kendi çocukları gibi görmeli. Öğrencilerimizin konaklayacağı apart ve barınma yerleri, ev gibi mekanların fiyatları fazla yükseltilmemeli. Buradaki esnafımızın öğrencilerimize desteği ne kadar fazla olursa buradaki kontenjanımız artacaktır. Buraya gelen öğrencilerimiz zengin çocukları değil, normal aile çocuklarıdır. Bu yüzden siz esnafımızın her zaman yanımızda olacağına inanıyorum" dedi.

Kale Emniyet Amiri Komiser Murat Baştürk de,  insanların hayatını kolaylaştırmak, insanlara yardımcı olmak için görev yaptıklarını belirterek, esnafın da devamlı kendilerine destek vereceğine inandığını vurguladı. 

AA

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Üniversite öğrencilerine kolaylık istedi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör