poyrazoğlu otomotiv etiler

Üniversite Mentör ağırladı

Pamukkale Üniversitesi’nin  gönüllü olarak başvurduğu kurumsal dış değerlendirme süreci kapsamında, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından bu yıl ilk kez başlatılan Mentör Sistemi’nin ilk toplantısını gerçekleştirildi. 

17-10-2018 11:34

Pamukkale Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları Kurumsal Değerlendirme Programına başvurdu. PAÜ, bu kapsamda YÖKAK tarafından bu sene başlatılan Mentör Sistemi ‘nde kendisine rehberlik edecek mentör olan  Yükseköğretim Kalite Kurulu Üyesi Dr. Sibel Aksu Yıldırım’ı ağırladı. 

Ziyarette ilk olarak Rektörlük Senato Salonunda, Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı, senato ve kalite komisyonu üyeleri ile rektörlük daire başkanlarının katılımıyla toplantı yapıldı.  Toplantıda  konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, kalite artırımının önemine değindi. Rektör Bağ, Pamukkale Üniversitenin, misyon ve vizyonu doğrultusunda hedeflenen başarılara ulaşmak istediklerini ifade etti. 

“Kalite güvence sistemine herkes katkıda bulunmalı” 

Üniversitenin mentörü Sibel Aksu Yıldırım ise, toplantıda kalite kültürünün yerleştirilmesine vurgu yaptı. Yıldırım, kalite güvence sisteminin kurulmasında tüm üniversite çalışanları, dış paydaşlar ve öğrencilerin katkıda bulunması gerektiğini belirtti.  Yıldırım ayrıca, eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme, topluma hizmet ve idari süreçlerine öncelikle odaklanan uygulamalarda “Planla-Uygula-Kontrol et-Önlem al” (PUKÖ) döngüsünün “Kontrol et” ve “Önlem al” basamaklarının gerçekleştirilmesinin sürekli iyileştirme açısından şart olduğuna vurgu yaptı. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Üniversite Mentör ağırladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör