etiler poyrazoğlu otomotiv

Ümmetin Kanayan Yarası Doğu Türkistan

Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman, Doğu Türkistan'da yaşayanların kendileri için savaşmayı beklemediğini, orada yaşanan zulümlerin dünyaya duyurulmasını beklediğini belirtti. 

16-03-2019 16:06

Denizli İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği'nden yapılan açıklamada, Denizli Genç İHH tarafından Pamukkale Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde "Ümmetin Kanayan Yarası Doğu Türkistan" adlı program düzenlediği aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman, "Doğu Türkistan'daki insanlar da sizin kardeşiniz. Oradaki kardeşlerinize inanılması güç, söylenmesi tarif edilemeyecek işkenceler, zulümler uygulanmaktadır. Bu kardeşleriniz, sizlerden kendileri için savaşmanızı beklemiyor. Ama, bu zulmü dünyaya duyurun. Dünya buradaki zulmü duysun, görsün istiyor. Bunun için buradayız. Bu vesile ile bu programı tertipleyen Denizli Genç İHH'ya ve siz duyarlı halka minnet duyuyoruz" dedi.

Toplantıda, Pamukkale Üniversitesi İHH Topluluk Başkanı Emrah Yaman, Genç İHH Başkan Yardımcısı Tuğba Mercan ile Denizli Genç İHH Başkanı Adem Kalay da konuşma yaptı.

AA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ümmetin Kanayan Yarası Doğu Türkistan
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör