poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

Ulusal sempozyumun protokolü imzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü arasında Sosyal Bilimler Liseleri 12. Ulusal Öğrenci Sempozyumu İşbirliği Protokolü  imzalandı.

23-10-2019 11:56

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, MEB Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Şükrü Gündemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

Öğrencilerin bilgilerinin artırılması, bilimsel düşünme, araştırma yapma gibi akademik çalışmalara altyapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla, geleneksel olarak her yıl Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nun 12’incisi  20-21 Nisan 2020 tarihlerinde Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi koordinasyonunda “Dijital Çağa Genç Bakış” başlığıyla Denizli’de yapılacak. 

Protokol imza töreninde konuşan Vali Hasan Karahan, Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nun  Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’deki  resmi, özel tüm sosyal bilimler liselerinin katıldığı en önemli bilimsel öğrenci etkinliklerinden biri olduğunu belirterek, “Öğrencilerimizin, demokrasinin ve hukukun evrensel ilkeleri ile ortak millî ve manevi değerlerimizi özümsemiş bireyler olarak yetişmesine katkı sağlanması, toplumsal dönüşümlerde nitelikli birey rolüne ilişkin farkındalıklarının artırılması, kendi geleceklerine yön verebilmelerine ilişkin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, sosyal bilimler liselerinin kurumsallaşmasına ve geliştirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor. Böyle önemli bir sempozyuma ev sahipliği yapmanın sevincini yaşıyoruz” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ulusal sempozyumun protokolü imzalandı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör