poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Uğur Okulları’nda LGS heyecanı

Denizli Uğur Okulları bu yıl mezun olan 8’nci sınıf öğrencilerinin okul tercihlerini kolaylaştırmak için ücretsiz LGS tercih danışmanlığı sunuyor. Okul kampüsünde oluşturulan tercih ofisinde uygulanan 13 Temmuz’a kadar öğrenci ve velilere tercih yaparken destek verecek.

09-07-2018 18:21

Her öğrencinin mutlaka adrese dayalı tercih listesi oluşturmak zorunda olduğunu söyleyen  Denizli Uğur Okulları Kampüs Müdürü Gülden Özkök, “Ekranda üç bölüm açılıyor, öğrencilerimiz ve velilerimiz açılan üç ekranda beş okula kadar tercih yapabilecekler. Birinci listede yerel yerleştirme, ikinci listede puan üstünlüğü hakim, üçüncü listede ise pansiyonlu okul tercihinde bulunacaklar” diye konuştu.

Kampüs Müdürü Gülden Özkök özel okul tercihinde bulunacak velilere; “Çocuğum için hangi tür lise olmalı?” sorusunu  yöneltmelerini önerdi.  Özkök, “Çünkü her lise farklı akademik içerik sunar. Bu nedenle okul seçerken bir çok noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Öğrenim göreceğiniz üniversiteye ve mesleğe göre lise seçmek; olmazsa olmaz maddeniz olmalı. Seçeceğiniz her lisenin size farklı kariyer planları sunduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor. Özel okul seçimiyle karşı karşıyaysanız bu sınıflandırmayı yapmak sizin yapacağınız araştırmaya kalıyor. Seçeceğiniz lisenin eğitim müfredatının öğrencinin üniversite sonrasındaki hedefleriyle ilişkilendirilebilir olması önemli. Tercihleri yalnızca akademik başarı ile sınırlandırmamakta da fayda var. Rehberlik birimi okulda nelerde görevli, öğrenciyle okulda kim ne kadar ilgilenecek, teknolojiyi kullanan bir okul mu  soruları okul yöneticilerine sorulmalıdır. Fiziki ortamı öğrencinin öğrendiğini uygulayıp pekiştirebileceği ve böylece öğrendiğini kalıcılık düzeyine taşıyabileceği şekilde düzenlenmiş olmalı. Laboratuvar mekânlarının olması ve bu laboratuvarların düzenli kullanılması iyi bir eğitim için önemli unsurlar arasında yer alıyor. Tüm bunların yanında öğrencinin kendini tanımasına, zayıf yönlerini güçlendirmesine, güçlü yanlarını kontrol edebilmesine, sorumluluk almasına, ekip çalışmasına uyum sağlamasına imkan sağlayan, özgüvenini yükseltecek faaliyetlerin çokluğu en az akademik başarı kadar önemli. Kendini gerçekleştiren bireylerin hayat başarısına sahip kişiler olduğu unutulmamalıdır” dedi.

BAŞARININ KARŞILIĞI VAR

Denizli Uğur Okullarının Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi ile öğrencilere burs imkanı sağladığını ileten Kampüs Müdürü Özkök, “Başarı her zaman kutsaldır ve mutlaka karşılığı olmalıdır ilkemizle belirlediğimiz kontenjana göre Fen Lisemizde yüzde 100’den başlayarak yüzde 50 ve 25 oranlarında burs, Anadolu Lisemizde yüzde 17, 15 ve yüzde 10 başarı bursu sağlayacağız” diye konuştu.

ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Uğur Ortaokulu LGS sonuçlarının açıklanması ile liseye geçiş yapan ve LGS’de yüzde 5’lik dilime giren öğrencilerine ödül töreni düzenledi. Okul Kurucusu Mustafa Kemal Arslan,  “Öğrencilerimizin elde ettiği başarı, öğretmenlerimizin büyük desteği ve oluşturduğumuz sistemle oluştu, bizi gurulandırdı. Bu başarıda en büyük pay doğrudan öğrencilerimizin ikinci büyük pay ise velilerimizin, sonrasında öğretmenlerimiz ve okul siteminin. Pramidin en üstünde daima öğrencilerimiz oldu” dedi. LGS’ de 0.36 yüzdelik dilime girerek okul birincisi olan Öykü Asiye Çetin’e, okul ikincisi Emin Karabay’a, okul üçüncüsü Yiğit Ali Demirci’ye ve yüzde 5′ lik dilime giren öğrencilerin tümüne hediyeler ve başarı belgeleri verildi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Uğur Okulları’nda LGS heyecanı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör