poyrazoğlu otomotiv etiler

Üç ilçeden örtü altı seracılığa destek

Tavas-Kale –Beyağaç Sebze Üreticiler birliği ve Beyağaçlı üreticiler ve Belediye Başkanı Mustaf Akçay, örtü altı seracılık konusunda hızlı ilerleme kaydeden Çamelili çiftçilere destek verdiler.

05-01-2018 10:50

Teknik Gezi Öncesi Çameli Belediyesi Konferans Salonu’nda Çameli Belediyesi Ziraat Danışmanlık personellerinden Ziraat Mühendisi Gökhan Hakkı Gököz, Çameli’de örtü altı seracılık hakkında Tavas-Kale ve Beyağaç sebze üreticiler birliği ve Çameli’nde örtü altı sebze üretimi yapan çiftçilere bilgilendirme yaptı.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Çameli’nin tarımıyla yakından ilgilendik 2014 yılında 40 dönüm olarak başladığımız seracılık faaliyetleri 2018 yılının bu zamanına kadar 400 dönüm olmuştur. Çameli’deki üretimin sağlıklı ve pazarlanması verimli olması için birlik oluşumu önemli Çameli emin adımlarla örtü altı sebzecilik faaliyetinde ilerliyor. Teknik gezinin sizler için faydalı olacağını düşünüyorum” dedi

AKÇAY: ÇAMELİ’Yİ ÖRNEK ALIYORUZ

Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Beyagaçlı örtü altı yetiştiricilik yapan çiftçiler için üretici seralarına teknik gezi düzenlediklerini belirtti. Akçay,  “Halkımızın refah seviyesi artacak ve mutlu bir toplum yaratılacak Beyagaç , emin adımlarla tarım kenti olma yolunda ilerliyor. Beyağaç’ta örtü altı seracılık konusunda önemli bir sinerjinin ortaya çıktı. Bize de düşen görev bu sinerjiyi desteklemek. Kısa, orta ve uzun vadede seracılık Beyagaç’ta Sera alanları büyümesini sağlayacağız. Bu Yüzden Çameli’yi örnek alıyoruz Belediye olarak görevimiz çiftçilerimizin kazancını yükseltmek, ilçe ekonomisini güçlendirmek” dedi.

TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİLER

Toplantı sonrası Tavas-Kale –Beyağaç Sebze Üreticiler birliği ve Beyağaçlı üreticiler, Beyağaç Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve Çameli Belediyesi Ziraat Danışmanlık Ofisi’nden Ziraat Mühendisi Gökhan Hakkı Gököz, ilçedeki seraları gezerek sera kurulum malzemelerinin atölye ön hazırlık aşamalarını sera malzemelerinin teknik özellikleri seracılık sistemi ve teknoloji hususunda bilgi aldı.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Üç ilçeden örtü altı seracılığa destek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör