poyrazoğlu otomotiv etiler

Türkiye’ye örnek olacak vefa 

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Ercan Şahin Sınır Karakolu’na 30 Aralık 1996 yılında yapılan hain saldırı sonucu hayatını kaybeden Sarayköylü Şehit Hüseyin Kuş’u 21 yıldır Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen silah arkadaşları yalnız bırakmıyor. 

25-12-2017 11:29

Türkiye’ye örnek olacak bu vefa 1996 yılından bu yana her sene Sarayköy’de gerçekleşiyor. 30 Aralık 1996 yılında Şırnak’ın Silopi ilçesinde Ercan Şahin Sınır Karakolu’na yapılan hain saldırı sonucu hayatını kaybeden Sarayköylü Şehit Hüseyin Kuş’un silah arkadaşları 21 yıldır kahraman arkadaşlarını unutmuyor, her ölüm yıldönümünde mevlit hayrına katılıyor, şehitlikteki mezarını ziyaret ederek dua ediyor. 

Bu yılda silah arkadaşları Şehit Hüseyin Kuş’u unutmadı ve ülkenin dört bir yanından kahraman arkadaşları için Sarayköy’de bir araya geldi. 

İlk olarak Şehit Hüseyin Kuş’un, komutanları ve silah arkadaşları Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından şehidin isminin verildiği Şehit Hüseyin Kuş Parkında ağırlandı. Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hasan Çağrı Öcal, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Berkay Özkan, o dönemde üsteğmen olan bölük komutanı Albay Mustafa Mercan’da bu anlamlı buluşmada yer aldı. 

 Türkiye’ye örnek olan ve gurur verici bir ziyarete ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Öncelikle Şehit kardeşim Hüseyin Kuş’a Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin hiç ölmeyeceğine inanıyoruz. Bugün de bunu yaşatıyoruz. Bugün yaşananlar gurur verici bir tablo, duygu dolu anlar yaşıyoruz. Ben de aynı dönemde yedek subay olarak Muş’ta komando olarak görev yapıyordum. Aynı atmosferde çatışmalara girmiş bir asker olarak orada bulundum. Tabi bugün Belediye Başkanı olarak da bu onur verici ziyarete ev sahipliği yapmaktan şeref duyuyorum. Arkadaşlarımız Türkiye’nin dört bir yanından bu çetin hava şartlarına rağmen kardeşimizin mevlidine 21 yıldır iştirak ediyorlar. Türkiye’nin dört bir yanından gelen tüm Mehmetçiğimize teşekkür ediyorum. Bugün bizlere büyük bir gurur ve onur veren bu ziyaret tüm askerlerimize armağan olsun” dedi. 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türkiye’ye örnek olacak vefa 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör