poyrazoğlu otomotiv etiler

Türkiye Ulusal Akıl ve Zeka Oyunları il finalleri sona erdi

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Millî Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliği ile düzenlenen, Akıl ve Zeka Oyunları il finali sona erdi.

10-03-2020 12:29

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Nevzat Karalp Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen ve 4 gün süren “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları” Denizli yarışmalarının finalinde dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Akıl ve Zeka Oyunları il finalimiz dört gün boyunca çekişmeli yarışmalara sahne oldu. İlimizin dört bir köşesinde eğitimlerini sürdüren öğrencilerimiz yarışma sayesinde yeni arkadaşlıklar edinme fırsatını da yakaladı. Bu tür organizasyonlar aynı zamanda öğrenciler arasında kaynaşmayı sağlıyor. İl finallerinde yarışan 1159 öğrencimizin her birini teker teker tebrik ediyorum” dedi. 

Akıl ve zeka oyunlarında ilimiz genelindeki ilkokullardan Q-Bitz, Equilibrio, Pentago ve Mangala oyunlarında 767, ortaokullardan Pentago, Reversi, Mangala ve Kulami oyunlarında da 392 olmak üzere 1159 öğrenci yarıştı. Yarışmalar sonucunda ilkokul ve ortaokullardaki toplam sekiz katogeride birincilik, ikincilik ve ücüncülük elde eden 24 öğrenci ödüllendirildi.

Dereceye giren öğrencilere akıl oyunları seti, madalya ve başarı Belgesi verildi. Ayrıca dört günlük bir maratonda büyük emekleri geçen hakem öğretmenlere de teşekkür belgesi verildi. 

Akıl ve Zeka Oyunları Denizli İl Finalinde birinci olan öğrenciler 7-8-9 Nisan 2020 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirilecek olan Türkiye finallerine katılarak ilimizi temsil edecekler.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türkiye Ulusal Akıl ve Zeka Oyunları il finalleri sona erdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör