etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Türkiye’nin yıldızları MKM’de buluşacak

Merkezefendi Belediyesi tarafından Denizli’ye kazandırılan Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı (MKM), Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Başkan Subaşıoğlu, “Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapacağımız için çok mutluyuz” dedi.

12-10-2018 16:03

Açıldığı günden beri bir çok organizasyona ev sahipliği yapan Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı, bu kez Türkiye’nin yıldızlarını ağırlacak. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Merkezefendi Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, 2-3-4 Kasım tarihlerinde MKM’de yapılacak. Gerçekleştirilen protokol törenine Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, THOF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aslantaş, THOF Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Özcan, THOF Merkez Hakem Kurulu Başkanı Tolga Kılıçaslan ve THOF Organizasyon Kurulu Başkanı Tayfun Ortayayla katıldı. 

24 İLDEN 750 SPORCU KATILACAK
Merkezefendi Kültür Merkezi, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yıldızlar kategorisinde düzenlenen halk oyunları şampiyonasında derece yaparak Yıldızlar Türkiye Şampiyonası finallerinde yarışmaya hak kazanan 24 farklı ilden 26 farklı kulübün 750 sporcusunun, 26 farklı kültürü tanıtacağı ve yarışacağı bir organizasyona ev sahipliği yapacak.  2 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Denizli Valiliği önünden başlayacak olan kortej yürüyüşü ile start alacak organizasyon, 3 Kasım Cumartesi saat 20.00’de Düzenlemeli Dal Yarışmaları ile MKM’de devam edecek. 4 Kasım Pazar günü ise saat 17.00’de Düzenlemesiz Dal Yarışmaları ile yine
 

MKM’de sona erecek.
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “7 ayrı bölgeden toplamda 27 ekibin katılacağı halk oyunları şampiyonasına bütün Denizlilileri davet ediyoruz. İnşallah Merkezefendi Kültür Merkezimiz, önümüzdeki dönem daha büyük organizasyonlara da imza atacak. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu yetkililerine çok çok teşekkür ediyorum. Denizlimiz’de, Merkezefendimiz’de Türkiye çapında böyle bir organizasyonun, böyle bir şampiyonanın yapılmış olması ve Merkezefendi Belediyesi olarak da bu organizasyona MKM olarak bizim ev sahipliği yapıyor olmamız bizi açıkçası son derece mutlu ediyor” dedi.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türkiye’nin yıldızları MKM’de buluşacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör