poyrazoğlu otomotiv etiler

Türkiye’nin ilk dijital diş hastanesi

Denizli sağlıkta bir ilki daha gerçekleştirdi. Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi; Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmaları kapsamında O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek bu unvanı Türkiye’de almaya hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi oldu. 

31-05-2019 12:14

2017 yılında Denizli’de bulunan 10 devlet hastanesi HIMSS Emram Seviye 6 kriterlerini yerine getirmiş, Denizli kamudaki tüm hastaneleriyle Dijital Hastane ünvanını alan ilk il olmuştu.  Şimdi de Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde O-EMRAM Seviye 6 modeli için HIMSS Avrupa ve Latin Amerika Bölge Direktörü John Rayner ve HIMSS Türkiye Direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse tarafından yerinde değerlendirme yapıldı. Değerlendirme sonucunda Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi de O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek Türkiye’de bu unvanı alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak büyük başarıya imza attı. 

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk sağlıkta öncü illerden biri olan Denizli’de ilkleri başarmanın gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirterek; “ Denizli daha önce 10 devlet hastanesiyle aynı anda Dijital Hastane unvanını elde ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmişti. Bu başarı sonucunda Sağlık Bakanlığımız tarafından Türkiye’de ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşlarında ilk kez uygulanacak O- EMRAM Seviye 6 modeli için Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi pilot il seçilmişti. Şimdi de Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi de Dijital Hastane unvanını almayı hak etti ve Türkiye’de bu ünvanı alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi oldu. Bu başarıya imza atan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yönetimini gönülden kutluyorum. Denizli her zaman en iyisini hak ediyor” dedi. Haber Merkezi

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türkiye’nin ilk dijital diş hastanesi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör