poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Türk Kızılayı mahalle muhtarlarına 4 bin kutu kavurma teslim etti

Türk Kızılay’ı Denizli Şubesi, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması amacıyla mahalle muhtarlarına içinde kavurma olan 4 bin adet konserve teslim etti. 

12-10-2019 18:08

Bu yıl da Türk Kızılay’ına verilen kurban vekaletlerinin bir kısmı konserve haline getirildi. Kurban Bayramında kurban vekaletini Türk Kızılay’ına veren vekalet sahipleri için kurbanlar veterinerlerin, din görevlilerinin ve noterin huzurunda kesildi. Kesilen etler, Et ve Süt Kurumu depolarında kavurma haline getirildi. Kavurma haline getirilen konserveler Türk Kızılay’ı Genel Merkez tarafından şubelere dağıtılmaya başlandı. Türk Kızılay'ı Genel Merkez tarafından  Denizli’ye gönderilen 4 bin kutu kavurma  Denizli’de ihtiyaç sahibi aileler dağıtmak üzere mahalle muhtarlarına teslim edildi. 

Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, “Bu seneki kurban  bağışında güzel bir rakama ulaştık. Kesilmiş olan kurbanlıklarımız kuşbaşı ve kıyma haline getirilerek kavurmalar yapılıp konservelendi. Muhtarlarımız mahallelerinde belirledikleri yoksul ailelere dağıtımı yapacak.  İlk parti olarak 4 bin kutu konservemiz geldi. Kuşbaşı ve kıyma haline getirilen kavurma konservelerimiz şubemize gelmeye devam edecek. Bize gelen konserveleri de biz muhtarlara onlar ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklar. Kurban vekaletini Türk Kızılay’ına bağışlayan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Rabbim bağışlarını kabul eylesin” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türk Kızılayı mahalle muhtarlarına 4 bin kutu kavurma teslim etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör