poyrazoğlu otomotiv etiler

Türk-İslam Sanatları Sergisi'ne Yoğun İlgi

2. Kitap Fuarı’nda imza günü ve söyleşilerin yanı sıra sergiler de düzenleniyor. Fuarda açılan Gelenekli Türk-İslam Sanatları Sergisi vatandaşların yoğun ilgisini çekti.

03-04-2018 15:32

Geleneksel  sanatların Anadolu’da hak ettiği değeri yeniden kazanması ve halkın ecdat yadigarı sanata ilgisinin artması amacıyla Kütahya Vav-Der, Eskişehir Vel Kalem ve Bursa Bab-ı Nun tarafından başlatılan Kültür-Sanat Hareketi’nin son durağı Denizli oldu. Denizli 2. Kitap Fuarı'nın açılışı ile birlikte sanatseverlerin beğenisine sunulan 10 farklı şehirden 48 sanatçıya ait yaklaşık 45 eser yoğun ilgi gördü. Farklı sanat dallarından oluşan serginin açılışına katılan sanatseverler, eserleri çok beğendiklerini ifade ederek, böyle güzel etkinliklerin halkın beğenisine sunulmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 48 sanatçının uzun çalışmaları sonrası ortaya çıkardığı hüsn-i  hat, tezhip ve ebru, ahşap kakma, bakır kakma ve kaat’ı (kağıt oymacılığı) sanatıyla yapılan 45 eserinde "Kur’an’ın Mesajları" ana teması işleniyor. Serginin organizatörü Hattat Ömer Özgül, eserleri Denizlililerle buluşturan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.

Şengül Boz

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türk-İslam Sanatları Sergisi'ne Yoğun İlgi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör