poyrazoğlu otomotiv etiler

Türk havlusunu İngiltere’de tanıttılar

Denizli İhracatçılar Birliği’nin Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle yürüttüğü Denizli Ev Tekstil Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı Projesi kapsamında İngiltere’de yurt dışı pazarlama etkinliği düzenlendi. 

29-11-2019 11:35

Londra Türkiye Ticaret Merkezi’nde düzenlenen ikili görüşme programında, Denizli ev tekstili ürünleri  İngiliz alıcıların beğenisine sunuldu. Bilinirliği günden güne artan ve sadece kalitesi ile değil, aynı zamanda tasarımı ile de ön plana çıkan Türk havlusu alıcılardan tam not aldı.  Dünya çapında üne sahip Denizli havlusunun İngiltere'de "Turkish Towels” çatısı altında tanıtıldığı program süresince katılımcılar İngiliz alıcılar ile birebir görüşmeler gerçekleştirdi ve pazarı yerinde inceleme fırsatı buldu.

İngiltere pazarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, İngiltere pazarının Avrupa ekonomisi için büyük önem taşıdığını belirterek, “İngiltere ülkemiz ve Denizli adına önemli bir ihracat pazarı olmayı sürdürüyor. Bugün itibariyle İngiltere ilimizin en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke konumunda.  Bornoz ve havlu grubu ihracatımızda da İngiltere üst sıralarda bulunuyor. Bu önemli pazarda Türk havlusunun bilinirliğinin artması ile ihracat rakamlarımızın ivme kazanmaya devam etmesi için UR-GE projemiz kapsamında İngiltere’de bir program düzenledik. Katılımcı firmalar son derece verimli ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Denizli ev tekstili ürünlerine ilgi İngiltere’de de oldukça yoğundu. Programının Denizli’nin ihracatını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyoruz” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türk havlusunu İngiltere’de tanıttılar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör