etiler poyrazoğlu otomotiv

Türk havlusu Rusya’da

Denizli İhracatçılar Birliği, Turkish Towels markasıyla dünyanın farklı noktalarında Türk havlusunu tanıtmaya devam ediyor. ABD’nin New York kentindeki tanıtımın ardından DENİB, Moskova’da düzenlenen Heimtextil Rusya Fuarı’nda Türk havlusunu tanıttı.

25-09-2019 14:10

Turkish Towels standı, Rusya’da da ilgi odağı oldu. Turkish Towels standında, ziyaretçiler bornoz giyerek fotoğraf çektirdi ve fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Rusya’nın büyük bir coğrafyaya yayılmasının ve ülkemizle olan ticaret hacminin önemine değinerek, “Denizli İhracatçılar Birliği, Türk havlusunun tanıtımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta; ABD’de düzenlenen Global Home Show kapsamında Titans & Trailblazers etkinliğine sponsor olmuştuk. Aynı zamanda Dubai’de düzenlenen Hotel Show ve Moskova’da gerçekleştirilen Heimtextil Fuarı’nda yerimizi aldık” dedi.

 Rusya’nın 150 milyonluk nüfusuyla önemli bir hedef pazar konumunda olduğuna değinen Memişoğlu, “ Rusya’ya komşu olan Türki Cumhuriyetleri de ele aldığımızda bölgenin toplam nüfusunun çok daha üst noktalara ulaştığını görüyoruz. Heimtextil Rusya Fuarı’na bu sene ilk kez katıldık. Heimtextil Rusya Fuarı, bölge için güçlü bir fuar niteliğinde. Rus pazarının büyüklüğünü ve potansiyelini düşündüğümüzde, önümüzdeki yıllarda ülkemizin fuarda daha yüksek katılımcı sayısıyla temsil edilmesinin ihracatımızı olumlu etkileyeceği kanaatindeyim” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türk havlusu Rusya’da
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör